Ubezpieczenie turystyczne chroni nas przed nieoczekiwanymi zdarzeniami losowymi, które generują niemałe dodatkowe koszta. Przykładem może być leczenie za granicami naszego kraju, rehabilitacja, powrót do domu po wypadku, skradziony bagaż, opóźniony lot, czy skrócony przez nieszczęśliwy wypadek urlop. Na skutek tych zdarzeń, często ponosimy kolosalne koszta, których da się uniknąć. Wystarczy wykupić u Agenta ubezpieczenie turystyczne, dostosowane do rodzaju wyjazdu czy wycieczki. Aby pomóc w wyborze ubezpieczenia, przedstawiamy 5 porad ułatwiających podjęcie decyzji.

1. Sprawdź, czy ubezpieczenie obejmuje koszty leczenia.

Jest to najważniejsza rzecz podczas wyboru ubezpieczenia. To zdarzenia zdrowotne uderzają najbardziej w naszą kieszeń. Począwszy od zwykłej konsultacji lekarskiej poza granicami państwa, przez doraźne leczenie, aż po pobyt w szpitalu. Usługi medyczne są najczęściej spotykanymi nieplanowanymi wydarzeniami, przed którymi możemy uchronić się, choć w małym stopniu, kupując odpowiednio dobrane ubezpieczenie podróżnicze.

2. Weź pod uwagę NNW i OC

Każda polisa powinna zawierać ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) oraz od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Warto sprawdzić, czy ten rodzaj ubezpieczenia, które oferuje Ci Agent , obejmuje te czynniki. W razie jakiegokolwiek nieszczęśliwego zdarzenia, w którym poniesiemy uszczerbek na zdrowiu, dostaniemy odszkodowanie. Ubezpieczenie OC chroni nasz portfel przed utratą dużej sumy pieniężnej w przypadkach, gdy spowodujemy szkodę innej osobie i ta będzie się domagała zwrotów kosztów bądź odszkodowania.

3. Dodatki do polisy

Oprócz standardowych elementów, warto by ubezpieczenie w podróży obejmowało takie dodatkowe polisy, jak ochrona bagażu przed zniszczeniem bądź jego utratą. W takim przypadku dostaniem częściowy zwrot kosztów za utracone rzeczy osobiste.

4. Klauzula alkoholowa

Nie każde ubezpieczenie zawiera klauzulę alkoholową, która mówi o tym, że gdy dojdzie wypadku, podczas gdy poszkodowany jest pod wpływem alkoholu, należy mu się sfinansowanie leczenia, bądź wypłata odszkodowania, jeśli poniesie uszczerbek na zdrowiu. Warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem, szczególnie jeśli wybieramy się w góry, pozjeżdżać na stoku. Grzane wino zimą rozgrzeje każdego, a nawet najmniejsza zawartość alkoholu we krwi, przekreślałaby podstawowe ubezpieczenie. W trakcie wakacji w ciepłych krajach, równie często dorośli lubią posmakować specjalnych drinków, a do nieszczęśliwego wypadku może dojść w najmniej oczekiwanym momencie. Warto się przed tym zabezpieczyć.

5. Cena ubezpieczenia

Cena ubezpieczenia turystycznego zależna jest od wielu czynników. Jednym z nich jest to, ile lat ma osoba ubezpieczana. W firmach ubezpieczeniowych występują zniżki i zwyżki zależne od wieku. Z reguły osoby do 25 roku życia otrzymują zniżki, gdyż wypadki w ich granicach wiekowych zdarzają się znacznie rzadziej, niż osób w podeszłym wieku. Warto zwrócić na to uwagę i porównać ceny w różnych agencjach ubezpieczeniowych.

Ocena

test

Get a Free Quote Today!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]