Jeśli nie masz ubezpieczenia auta, to niemal pewne, że podczas kontroli policyjnej zostanie Ci naliczony mandat. Nie jest to mała kwota, ponieważ już za brak OC przez 14 dni kary te mogą wynosić od 840 zł do ponad 5000 zł! To są ogromne kwoty, a OC tak naprawdę nie kosztuje aż tyle. Jednak dla wielu osób problematyczny jest wybór, czy do ubezpiecznia OC dołożyć również ubezpieczenie AC. Czasami niektórzy nawet nie rozumieją różnicy między tymi dwoma ubezpiczeniemia.

Czym jest OC?

Ubezpieczenie OC po prostu musimy mieć. Jeśli samochód jest zarejestrowany, to znaczy, że musi mieć wykupione OC. To nie podlega negocjacjom. Aby jednak wynegocjować odpowiednią kwotę na swoje ubezpieczenie warto udać się do Agenta . Dzięki ich doświadczeniu zostanie dobrany odpowiedni pakiet do naszym potrzeb. Od czego ubezpiecza OC? Auto OC i jego ochrona ustanowiona jest ustawowo. Działa ono w momentach, kiedy:

  • samochód osoby, z którą będziesz mieć wypadek zostanie zniszczony lub uszkodzony
  • osoba, z którą będziesz mieć kolizję dozna uszczerbku na zdrowiu
  • nastąpi utrata życia osoby poszkodowanej.


Dzięki ubezpieczeniu OC jesteśmy zabezpieczeni w razie wypadku. To dzięki wykupieniu odpowiedniego pakietu po nasz samochód będzie w stanie przyjechać np laweta w promieniu kilkuset kilometrów od domu. Posiadanie ważnego ubezpieczenia auto OC mamy pewność, że podczas jakiejkolwiek kolizji jesteśmy chronieni – nie tylko my, ale również nasze auto.

Czym jest AC?

Ubezpieczenie AC nie jest regulowane prawnie, dlatego, że to od nas zależy co tak naprawdę wybierzemy do naszego pakietu. Jeśli zależy nam na ubezpieczeniu samochodu od kradzieży, to taki pakiet powinien nam zaproponować ubezpieczyciel . Jeśli jednak zależy Ci na naprawie auta, ponieważ to Ty możesz być osobą, która spowoduje szkodę, to warto zastanowić się nad zakupem pakietu AC. Auto, które jest ubezpieczone przez AC nie patrz na najtańszą opcję. Często takie pakiety nie zawierają wszystkiego, czego potrzebujemy. Zdaj się na pracownika Gdynia i pozwól mu bazować na swoim doświadczeniu.

Wielu osobom wystarczy samo auto OC, ale niektórzy, z przezorności wybierają również AC. Nie tylko z przezorności, ale również z faktu, że dbają o nagłe i niespodziewane wypadki. Zastanów się czego tak naprawdę potrzebujesz Ty oraz Twoje auto i dostosuj swoje oczekiwania wobec tego. 

Ocena

test

Get a Free Quote Today!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]