Ubezpieczenie biznesu to nie jest wcale taka prosta sprawa! Wybierając odpowiednią polisę trzeba wiedzieć, na co zwrócić uwagę. Na co nie dać się nabrać? Jak nie dać się zaskoczyć? Co jest najważniejsze przy wyborze ubezpieczenie? Zobacz nasze porady! 

Co chcesz ubezpieczyć? 

Przede wszystkim musisz zastanowić się nad tym, co chcesz ubezpieczyć. Sami polecamy ubezpieczenie od wszystkich ryzyk – obejmować będzie ochronę, jeśli zniszczone lub uszkodzone zostanie mienie przez wszystkie zdarzenia losowe. Nie musisz się więc obawiać pożaru, podtopień, powodzi. Masz wątpliwości? Agent PZU Gdynia z przyjemnością Ci pomoże! Ubezpieczenia dla firmy to nasza specjalność. 

Co jeszcze? Zastanówmy się nad ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej, która związana jest z prowadzeniem działalności gospodarczej i posiadanego mienia. Warto ubezpieczyć się też w razie utraty zysku (gdy trafi się niewypłacalny klient).

Ubezpieczenia specjalistyczne 

Na czym polegają? Są to ubezpieczenia, które pomogą nam w razie wypadków, które są typowe dla danej branży. Jest to bardzo przydatne ubezpieczenie! Dzięki temu mamy pewność, że ubezpieczeni jesteśmy od szkód, które faktycznie mogą nam grozić. 

Na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy? 

Ubezpieczając firmę, podpisując umowę, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, co jest w niej zapisane – nawet najmniejszym druczkiem! 

Dlatego właśnie należy wszystko bardzo dokładnie przeczytać. Wielu przedsiębiorców jest po paru latach niemile zaskoczonych – wszystko przez to, że podpisali umowę, z którą się wcześniej dokładnie nie zapoznali. 

Co warto ubezpieczyć? 

Wybierając polisę zwróć uwagę, czy ubezpiecza Cię od zdarzeń losowych, a także od aktów wandalizmu, kradzieży czy włamań. Sprawdź, czy dane towarzystwo ubezpieczeniowe zawiera również opcję, która uchroni Cię w przypadku niewypłacalnego klienta, a także od odpowiedzialności cywilnej. Pamiętaj również o ubezpieczeniu sprzętu – zdajemy sobie sprawę, że w każdą firmę inwestuje się niemałe pieniądze! Dlatego właśnie warto pomyśleć i o tym aspekcie. 

Warto wiedzieć również o tym, że w przypadku niektórych przedsiębiorstw pewne rodzaje ubezpieczenia są obowiązkowe. W niektórych przypadkach warto również rozszerzyć zakres OC poza granice Polski. 

pzu gdynia

Skontaktuj się z nami – nasz agent PZU Gdynia odpowie na wszystkie Twoje pytania, rozwieje wątpliwości i pomoże dobrać Ci najlepszą polisę, idealnie dopasowaną do potrzeb Twoich i Twojej firmy. 

Ocena

test

Get a Free Quote Today!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]