Dobre ubezpieczenie komunikacyjne nie jest bez znaczenia. W obecnej sytuacji, pandemii koronawirusa, znacznie częściej poruszać się będziemy samochodem. Pociągi, jak i autobusy kursują o wiele rzadziej, ale również dużo bezpieczniej w czasie lockdownu jest mimo wszystko unikać dużych skupisk (jak na przykład w komunikacji miejskiej) i przemieszczać się samochodem. Dlatego nie przesadzimy, jeśli napiszemy, że obecnie ubezpieczenia komunikacyjne są dużo bardziej istotne niż kiedykolwiek wcześniej. 

Jak więc wybrać to odpowiednie? Zanim zwrócimy się do Ubezpieczyciela PZU, warto jest zrobić odpowiedni research. Dlatego przychodzimy z pomocą! Chcesz się dowiedzieć, jak dobrze ubezpieczyć pojazd? Czytaj dalej! 

 

Na czym polega ubezpieczenie komunikacyjne? 

 

Zacznijmy więc od podstaw. W przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych mówimy o dwóch typach – OC (od odpowiedzialności cywilnej, jest również obowiązkowe) oraz AC (nieobowiązkowe, które zapewni nam odpowiednie środki w przypadku kradzieży pojazdu, uszkodzenia, zarysowania). 

Czy warto zdecydować się na AC? Jak najbardziej. Wielu kierowcom wydaje się, że wiele wypadków losowych ich nie spotka. Rzecz jasna, z całego serca tego życzymy, jednak patrząc na statystyki można wywnioskować, że ogromna liczba kierowców jednak staje się ofiarami kradzieży czy innych wypadków. Nawet najlepszy na świecie system alarmowy nie uchroni nas przed złodziejami, którzy doskonale wiedzą, co robią! Myśląc jednak o nieco bardziej przyziemnych kwestiach – nigdy nie wiemy, jak wyglądać będzie sytuacja na drodze, czy warunki atmosferyczne zawsze będą odpowiednie. Szkoda naszemu pojazdowi może wydarzyć się nawet na strzeżonym, osiedlowym parkingu. Wystarczy, że ktoś nierozważny zostawi na zewnątrz jakiś przedmiot. Wystarczy mocniejszy wiatr i… Nieszczęście gotowe! Stłuczona szyba, zarysowany lakier – to tylko kilka z sytuacji, które mogą spotkać nasz pojazd. 

 

Dlaczego kierowcy nie decydują się na ubezpieczenie? 

 

To dość trudna kwestia. Często ma to związek z kosztami, jednak warto zwrócić uwagę na to, że zakup ubezpieczenia nie jest nawet w połowie tak obciążający, jak pokrycie kosztów u mechanika. Inwestując w ubezpieczenie możemy po prostu spać spokojnie – w razie jakiegokolwiek nieszczęśliwego wypadku ubezpieczyciel PZU pokryje wszystkie koszta. Co więcej – bezszkodowa jazda upoważnia nas do odbioru wielu atrakcyjnych zniżek! 

ubezpieczenia komunikacyjne

Kierowcy często nie zdają sobie również sprawy z tego, że sytuacje, które widują w telewizyjnych programach czy wiadomościach mogą spotkać również ich samych. Dlatego mimo wszystko warto pomyśleć o tym, aby się ubezpieczyć. Sprawdź, jaką ofertę przygotowaliśmy dla Ciebie w Gdyni! 

Ocena

test

Get a Free Quote Today!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]