Wiele osób martwi się, że obecnie, po pandemii ceny ubezpieczeń gwałtownie wzrosną. Albo, że już się tak stało! Czy to jest jednak możliwe? Czy ceny ubezpieczenia wzrosną po pandemii? Przekonajmy się! 

Wpływ koronawirusa na rynek

Nie da się ukryć – przez COVID 19 świat się niewątpliwie zmienił i z pewnością nie będzie już taki sam. Co więcej – my już nie będziemy tacy sami! Nie chodzi też o obecne wszędzie płyny do dezynfekcji czy obowiązek noszenia maseczek. To z pewnością jeszcze przez długi czas się nie unormuje. I nie musi – dla każdego jest to już nieodłączna część codzienności! 

Jeśli chodzi o ubezpieczenia, wiele firm zostaje stratnych. Zwłaszcza gdy mowa o ubezpieczeniach turystycznych. Wiele osób zrezygnowało z wakacji, przez co nie potrzebują już tego rodzaju zabezpieczeń! 

Co jednak wzrosło na popularności? Ubezpieczenia na życie. Jeśli chcesz znaleźć idealne dla siebie na terenie Gdyni, skontaktuj się z nami. Nasz ubezpieczyciel PZU z pewnością Ci pomoże! 

Jak rosną ceny ubezpieczeń?

Prawda jest taka, że ceny ubezpieczeń – i wchodzą tu w grę ubezpieczenia komunikacyjne, ubezpieczenia na życie i ubezpieczenia turystyczne, rosną z roku na rok! Jednak czy pandemia sprawiła, że ceny będą jeszcze wyższe? 

Niestety, trudno to wykreślić. Z jednej strony możemy zaobserwować zwiększone zainteresowanie na niektóre typy ubezpieczeń. Z tego względu cena może się już nie podnosić. Choć z drugiej strony, wiele ubezpieczeń zostało wypłaconych, dlatego firmy mogą jednak zdecydować, że ubezpieczenia i polisy będą droższe! 

Jeśli mowa o ubezpieczeniach komunikacyjnych – na te pandemia nie miała większego wpływu. Nie musimy się tu obawiać szczególnej podwyżki cen. 

Wzrost cen ubezpieczeń – czy jest się czego obawiać?

Niestety, nie jest to tak proste do przewidzenia. Podwyżki mogą się pojawić, jednak nie będą tak wysokie. Jest również możliwość, że ubezpieczenia stanieją. Jedno jednak jest pewne – warto zainwestować w dobrą polisę ubezpieczeniową! Zwłaszcza w tak trudnych czasach, gdzie dzieje się wiele niespodziewanego. 

Face Mask, Covid-19, Epidemic, Wuhan'S Virus

Pamiętajmy, że przewiduje się nawrót koronawirusa na jesień. Rzecz jasna – nie mamy pojęcia, czy te przewidywania są zasadne, jednak sądzimy, że lepiej dmuchać na zimne. Nigdy nie wiadomo, co może się przytrafić! Dlatego lepiej pomyśleć o tym, teraz gdy sytuacja jest unormowana, niż zapłacić większą kwotę w przypadku, gdy wiele osób będzie zainteresowanych w tym samym czasie. A póki co – po prostu uważajmy na siebie!

Ocena

test

Get a Free Quote Today!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]