Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, głównie ze względu na to, że obecnie występuje ogromna inflacja. Świat po Covidzie odrobinę się zmienił i mimo że wiele krajów odpuściło ubezpieczenia zdrowotne przeciw Covidowi, to w niektórych nadal one występują.

 

Ubezpieczenie na życie czy ubezpieczenie w podróży?

Wszystko zależy od tego dokąd tak naprawdę lecimy. Bardzo ważne jest wykupienie ubezpieczenia w podróży, jeśli lecą z nami dzieci. W ich przypadku nigdy nie wiadomo, gdzie źle stają, gdzie się potkną, skąd spadną. Na to należy być przygotowanym nawet w Polsce. Agent w Gdyni może Ci przedstawić kilka najważniejszych punktów związanych z ubezpieczeniem życia i zdrowia w odpowiedniej placówce lub telefonicznie. Mimo że to nie Covid jest teraz najgroźniejszy, to ubezpieczenia podróżnicze nadal mają w swojej ofercie działania przeciw covidowe. 

Wybierając się do innego kraju mogą nas spotkać różne niespodzianki. W większości krajów obecnie wystarczy okazać paszport covidowy albo zrobione testy, jednak są kraje, które wymagają wszystkich trzech szczepień, testów przed i po powrocie. Oznacza to dodatkowe koszta do podróży, na które możemy nie być przygotowani.  

 

Czy można wykupić ubezpieczenie od wojny?

Nie da się wykupić ubezpieczenia od wojny, natomiast można zapytać ubezpieczyciela o dodanie odpowiednich punktów w umowie w momencie, kiedy wybieramy się do krajów ogarniętych wojną czy działaniami terrorystycznymi oraz wojennymi. 

 

Jednak przed podróżą w miejsca objęte terroryzmem czy wojną warto się zastanowić, czy jest sens jechać w takie niebezpieczne miejsca. Czasami ubezpieczenie może nie wystarczyć, bo znajdziemy się w bardzo niebezpiecznych warunkach.

Czy jak wykupię ubezpieczenie na życie, to również przeciwcovidowi?

Ubezpieczenie covidowe i ubezpieczenie na życie to dwa zupełnie różne od siebie ubezpieczenia Gdynia. Ubezpieczenie przecicovidowi najcześciej jest wykorzystywane w podróży do krajów tego wymagających. Natomiast ubezpieczenie na życie jest długoterminowe, bardzo często na przynajmniej rok z możliwością przedłużenia na kolejny.

Ocena

test

Get a Free Quote Today!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]