Firmy ubezpieczeniowe odkąd tylko zaczęła się pandemia, dostają zapytania, czy ubezpieczenie covidowe i ubezpieczenie na życie to to samo. My również. Postanowiliśmy więc nieco Ci przybliżyć ten temat. 

Ubezpieczenie covidowe – co to takiego?

Wiele osób słysząc „ubezpieczenie covidowe”, zakłada, że chodzi o ubezpieczenie, dzięki któremu dostaną rekompensatę, jeśli zachorują na COVID-19. Niestety jest to mylne założenie. Ubezpieczenie covidowe nie jest rodzajem ubezpieczenia zdrowotnego czy też takiego na życie. Jest to rodzaj ubezpieczenia turystycznego

Już tłumaczymy. Wyjeżdżając na urlop w dzisiejszych czasach, może spotkać Cię szereg niemiłych niespodzianek. Po przyjeździe do innego kraju możesz zostać skierowany na kwarantannę lub na izolację, jeśli został u Ciebie wykonany test na koronawirusa i okazał się on pozytywny. 

Wyobrażasz sobie gorszy scenariusz wakacji? Wyrwałeś się w końcu z pracy z nadzieją na spędzenie tygodnia w słońcu pod palmą, a zamiast tego otrzymałeś tydzień leżenia plackiem w pokoju hotelowym, który jest niezbyt komfortowy, bo miałeś tam przecież tylko spać. Być może nawet Wi-Fi nie ma, więc z pewnością grozi Ci zanudzenie się na śmierć. 

Ubezpieczenie covidowe jest rodzajem ubezpieczenia podróżnego, które może zrekompensować Ci trudy takiego pobytu (dzięki czemu wybierzesz się na kolejne wakacje) albo na przykład zapewni Ci zakwaterowanie w dużo lepszym standardzie na czas kwarantanny lub izolacji. Wszystko zależy od wariantu, na jaki się zdecydujesz. Niektóre ubezpieczenia gwarantują oczywiście także opiekę zdrowotną, gdy zachorujesz na COVID-19 na obczyźnie. Agent ubezpieczeniowy Gdynia doradzi Ci i we wszystkim pomoże.

Ubezpieczenie covidowe a ubezpieczenie na życie – różnice

Wiesz już, czym jest ubezpieczenie covidowe. Pora na kilka słów o ubezpieczeniu na życie. Można powiedzieć, że jest to ubezpieczenie zdrowotne, gdyż jest z Twoim zdrowiem ściśle powiązane. Agencja ubezpieczeniowa Gdynia zapewnia ubezpieczenia na życie, które gwarantują Ci wypłatę świadczenia na wypadek zachorowania na ciężką chorobę, pobytu w szpitalu, wypadku, uszczerbku na zdrowiu, a także wielu innych nieprzewidzianych zdarzeń. 

Gdy ubezpieczony umiera, świadczenie wypłacane jest jego rodzinie, dzięki czemu ta nie zostaje sama ze wszystkimi zobowiązaniami, które zostawił po sobie zmarły. Rodzaje i wysokość świadczeń zależą oczywiście od wariantu ubezpieczenia – wszystkiego dowiesz się od naszego agenta ubezpieczeniowego Gdynia. 

ubezpieczenie covidowe

Jak widzisz ubezpieczenie covidowe i ubezpieczenie na życie to dwa zupełnie różne od siebie ubezpieczenia Gdynia. Pierwsze jest zazwyczaj krótkoterminowe, na czas podróży, a drugie zawierane jest zazwyczaj na dużo dłuższy okres czasu, najmniej to zazwyczaj rok. Wielu ludzi posiada takie ubezpieczenie przez całe swoje dorosłe życie. 

Ocena

test

Get a Free Quote Today!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]