Ubezpieczenia turystyczne są bardzo popularne i nikogo nie trzeba do nich namawiać. Zazwyczaj ograniczamy się do podstawowego wariantu, który daje nam złudne poczucie, że w razie wypadku nie poniesiemy żadnych kosztów. Dokładne wczytanie się w warunki może nas jednak wprawić w niemałe zdziwienie. Sprawdźmy, czy warto rozszerzyć pakiet ubezpieczenia turystycznego?

Co obejmuje podstawowy pakiet ubezpieczenia?

Agencja ubezpieczeniowa poleci nam pakiet obejmujący odszkodowanie na wypadek choroby, kradzieży czy wypadku. Podstawowy pakiet ubezpieczenia turystycznego może zapewnić nam opiekę medyczną, usługę transportu, pomoc tłumacza, opiekę po powrocie z podróży oraz zwrot kosztów leczenia czy usług ratowniczych. W przypadku drobnych urazów i niegroźnych wypadków z pewnością będzie to wystarczająca ochrona. Jednak nikt nie zagwarantuje nam, że nie spotka nas mniej typowa czy groźniejsza sytuacja podczas pobytu z dala od miejsca zamieszkania.

Rozszerzenie ochrony ubezpieczeniowej

Dobra agencja ubezpieczeniowa ma do dyspozycji szereg pakietów rozszerzających podstawowy wariant ubezpieczenia turystycznego. Warto rozważyć opcje obejmujące miejsce w hotelu na czas powrotu do zdrowia czy transport do miejsca zamieszkania. Rozszerzenie pakietu ubezpieczenia turystycznego polecane jest osobom zmagającym się z przewlekłymi chorobami lub udającymi się do miejsc szczególnie zagrożonych. Zwróćmy uwagę na klauzulę alkoholową. Czasem jeden drink może nas pozbawić wszystkich benefitów ubezpieczenia turystycznego.

Ochrona najbliższej rodziny

Bardzo ważna rzecz, o której często zapominamy, to zabezpieczenie najbliższych, szczególnie dzieci w sytuacji choroby lub wypadku w podróży. Pakiet Rodzina, który oferujemy w naszej agencji ubezpieczeniowej, jako rozszerzenie ubezpieczenia turystycznego Wojażer, daje szerokie możliwości zadbania o rodzinę w podróży. Zapewnia im powrót do domu, jeśli musisz pozostać dłużej pod opieką lekarską oraz nocleg dla osoby, która będzie Ci towarzyszyć w trakcie pobytu w szpitalu a także opiekę nad osobami małoletnimi lub niesamodzielnymi podczas Twojej niedyspozycji. Zabezpiecza również zwrot kosztów dojazdu i zakwaterowania, jeśli to Twoja pociecha trafi pod opiekę lekarską.

ubezpieczenie turystyczne gdynia

Pamiętajmy, że wypadki chodzą po ludziach w najmniej oczekiwanych momentach. Stuprocentową pewność tego, że jesteśmy chronieni w najlepszy możliwy sposób da nam przemyślane dobranie pakietów oraz dokładne przeczytanie wszystkich warunków ubezpieczenia turystycznego.

Ocena

test

Get a Free Quote Today!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]