Ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie firmy, czy też ubezpieczenie auta wielu z nas wydają się absolutnie niepotrzebne.

Nie oszukujmy się — ilu z nas podejrzewa, że kwestia nagłych wypadków nas nie dotyczy? 

Otóż to — wielu! Niestety, prawda jest zupełnie inna. Zwłaszcza jeśli chodzi o ubezpieczenie AC auta — wydaje nam się, że jedynym, które jest potrzebne — ponieważ częściej wydaje nam się, że potrzebujemy ochrony od innych — sami nie będziemy sprawcami wypadku. 

Co jednak stanie się, gdy przydarzy nam się niespodziewane? 

Niespodziewane, losowe wypadki

Na wstępie zaznaczmy, jaka jest różnica pomiędzy ubezpieczeniem AC a ubezpieczeniem OC samochodu. 

Jak sama nazwa wskazuje — ubezpieczenie OC auta jest rodzajem ubezpieczenia majątkowego w sytuacji, gdy wyrządzimy komuś szkodę i będziemy zobowiązani ją naprawić. 

Ubezpieczenie AC natomiast jest dobrowolnym ubezpieczeniem naszego pojazdu od zdarzeń losowych. 

Często jest tak, że wielu z nas wydaje się, iż jesteśmy na tyle odpowiedzialnymi, dobrymi kierowcami, że żadne z wymienionych zabezpieczeń nie jest nam potrzebne. Niestety, musimy liczyć się z tym, że na drodze przydarzyć się może wiele różnych sytuacji, wypadków i niestety — nie jesteśmy w stanie przewidzieć większości z nich. 

Nie wiemy, czy w drodze do pracy nie natrafimy na pijanego kierowcę. Nie zdajemy sobie sprawy również, czy podczas jazdy coś nas nie rozproszy. Właśnie dlatego powinniśmy być ubezpieczeni od wszystkiego. Często, a właściwie najczęściej — incydentów drogowych czy właśnie wypadków nikt nie potrafi przewidzieć. Tak samo nie wiemy, czy kiedyś nie będziemy w roli poszkodowanego, czy sprawcy. 

Przezorny zawsze ubezpieczony 

Składki na ubezpieczenie nie są ogromnymi kwotami. Od nas zależy, jak zachowujemy się na drodze — przy tym to właśnie my decydujemy, w jakiej wysokości i na ile zniżek będziemy mogli w przyszłości liczyć. 

Priorytetem każdego kierowcy powinna być bezpieczna, bezwypadkowa jazda. Niestety, nie na wszystkie, życiowe sytuacje mamy wpływ. W razie niekomfortowej dla nas sytuacji — z pomocą przychodzą nam nasze ubezpieczenia. 

Nie musimy już liczyć wyłącznie na siebie — nasz ubezpieczyciel zadba o większości naszych spraw. 

Nie wiesz, gdzie zgłosić się po radę? Nie martw się! Możesz bez obaw zgłosić się do jednego z wielu naszych wykwalifikowanych pracowników. Pamiętaj — naszym zadaniem jest sprawić, żeby twoje życie było łatwiejsze. Zadzwoń i pozwól nam tego dokonać!

Ocena

test

Get a Free Quote Today!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]