Jesteśmy teraz w trakcie odmrażania gospodarki. Pandemia Koronawirusa jeszcze się nie skończyła. Sądzimy, że najgorsze już za nami. Wielu z nas boleśnie przekonało się, dlaczego ubezpieczenie firmowe było tak ważne. Podsumujmy, dlaczego zawsze powinniśmy zadbać o to, żeby posiadać ubezpieczenie firmy. Nie zapominajmy o tym, żeby zadbać również o ubezpieczenie na życie! 

Kryzys — i co teraz?

Nikt nie spodziewał się takiego kryzysu! Fakt, że wiele, wiele firm musiało zawiesić swoją działalność sprawiła, że niestety, wiele osób straciło pracę, wiele firm będzie mieć ogromne trudności, by po zakończeniu się podnieść. A niestety — wiele z nich już tego nie zrobi. Należy być przygotowanym na wszystko. Przede wszystkim: poduszka finansowa. I ubezpieczenie! Dlaczego? 

Przed czym chroni ubezpieczenie firmowe? 

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jakie korzyści może wynieść firma, porządnie się ubezpieczając. Przede wszystkim powinniśmy skontaktować się z firmą ubezpieczeniową — ubezpieczyciel w Gdyni na pewno Ci pomoże. 

Przede wszystkim, ubezpieczenie firmowe jest po to, aby uchronić firmę finansowo od nieprzewidzianych wypadków. Są różne formy ubezpieczenia. Powinniśmy ubezpieczyć nieruchomości, maszyny, jeśli takie posiadamy. Można również zdecydować się na polisę, która ubezpieczy od jakiegokolwiek kryzysu. 

Dzięki ubezpieczeniu wiele firm mogło kontynuować działalność mimo braku przychodów. Szefowie nie musieli decydować się na tak drastyczne kroki, jak zawieszenie działalności, zwolnienia pracowników. Mogli przeczekać czas pandemii lub też przez parę tygodni skupić się na wdrożeniu nowych rozwiązań. Niestety, nie wszystkie miały na to czas i musiały bardzo szybko podjąć bardzo drastyczne kroki. 

Czy polisy ubezpieczeniowe są drogie? 

Wzrost składki ubezpieczeniowej zależy od wielu czynników — branża firmy, zakres ubezpieczenia, a także wysokość polisy oraz prawdopodobieństwo wystąpienia szkody. Swoją drogą — pandemii wirusa nikt się nie spodziewał! Nie wiadomo, czy i kiedy to się powtórzy — ale należy być przygotowanym i na taką ewentualność. 

Dbając o ubezpieczenie, właściciel firmy dba, aby nic jej się nie stało, gdy wydarzą się nieprzewidziane, losowe wydarzenia. Przedsiębiorca nie jest odpowiedzialny za siebie. Przede wszystkim jest odpowiedzialny za swoich pracowników, którzy liczą na swoją pracę — jest to bowiem ich źródło utrzymania. Ich i ich rodzin! Nie wolno tego lekceważyć. Decydując się na działalność, zatrudniając pracowników należy się z tym liczyć. 

Ocena

test

Get a Free Quote Today!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]