Spadek liczby zachorowań sprawia, że coraz śmielej myślimy o wyjazdach wakacyjnych w Polsce i za granicą. W zamieszaniu związanym z wyjazdem zapominamy o zabezpieczeniu domu przed wyjazdem na wakacje. Jako doświadczona agencja ubezpieczeniowa Gdynia podpowiadamy, o co zadbać, by uniknąć niemiłych niespodzianek po powrocie.

Zaufaj tylko wybranej osobie

Najlepszym zabezpieczeniem domu przed wyjazdem na wakacje będzie czujny sąsiad. Zaopiekuje się kwiatami i zwierzętami, sprawi też wrażenie, że dom nie jest opuszczony oraz umożliwi szybkie dostanie się do wnętrza w razie awarii. Jeśli nie mamy możliwości zostawienia tej osobie kluczy, poprośmy ją choćby o baczniejszą obserwację naszego domu. Warto nawiązać taką współpracę na zasadzie wzajemności i odwdzięczyć się sąsiadowi dopilnowaniem jego dobytku w potrzebie.

Pamiętajmy, by nie zapraszać do siebie włamywaczy. Nie chwalmy się w mediach społecznościowych o planowanych wyjazdach, nie pokazujmy najnowszych zakupów, drogiego sprzętu RTV i innych gadżetów elektronicznych. Są to cenne rzeczy, dobrze się sprzedają, a bardzo łatwo je wynieść ze względu na ich niewielkie rozmiary.

Technologia w służbie bezpieczeństwa

Mamy do dyspozycji szereg rozwiązań, które zabezpieczą dom przed wyjazdem na wakacje. Najprostszymi z nich są dobre zamki w drzwiach, klamki okienne z kluczem, a także rolokasety. Dobrymi pomysłami są też alarm, fotopułapka lub monitoring, a nawet atrapy kamer. Doskonale zadziała też inteligentny system, który włącza światło czy spryskiwacze trawnika, sugerując naszą obecność w domu.

 

Jako doświadczona firma zajmująca się ubezpieczeniami domu Gdynia, wiemy jednak, że nie tylko złodzieje mogą nas zaskoczyć pod naszą nieobecność. Pamiętajmy o tym, by sprawdzić wszelkie instalacje domowe przed wyjazdem: zawory wody, gazu, bezpieczniki. Zostawmy włączone tylko niezbędne sprzęty, gdyż w razie uderzenia pioruna nie tylko mogą się one zniszczyć, ale również wywołać pożar.

ubezpieczenie domu gdynia

Przezorny zawsze ubezpieczony

Nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich sytuacji losowych, stąd najlepszym pomysłem, aby zabezpieczyć dom przed wyjazdem na wakacje, będzie wykupienie ubezpieczenia. Obejmuje ono nie tylko kradzież z włamaniem, zarówno elementów stałych, jaki i ruchomości w domu czy ogrodzie, ale również zdarzenia losowe. Nasz agent ubezpieczeniowy Gdynia przeanalizuje zagrożenia, które należy brać pod uwagę. Szczególnie polecamy ubezpieczenie domu Od Wszystkich Ryzyk, które obejmuje nietypowe zdarzenia i daje nam gwarancję bezstresowego wypoczynku.

Ocena

test

Get a Free Quote Today!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]