Niestety, statystyki związane z kradzieżami nie są zbyt obiecujące – coraz więcej pojazdów pada ofiarą złodziei. Na szczęście, większość właścicieli samochodów posiada odpowiednie ubezpieczenie samochodu (jeśli w dalszym ciągu nie zadbałeś o ubezpieczenie od kradzieży, sprawdź hasło: agencja ubezpieczeniowa Gdynia), jednak mimo wszystko – często wraz z pojazdem kradzione zostają rzeczy osobiste, których zwyczajnie nam szkoda. Jak więc nie paść ofiarą złodziei? Jak zabezpieczyć się przed kradzieżą? Przeczytaj tekst! 

Kradzież w strzeżonym garażu? Niemożliwe! 

A nieprawda, bo możliwe. I to dużo częściej, niż możesz się spodziewać! Często wydaje nam się, że skoro pojazd znajduje się w strzeżonym garażu, nic nie może mu się stać. Nic bardziej mylnego! Złodzieje są sprytni i bez trudu sprawią, że samochód niepostrzeżenie zniknie. Co więc robić? Jakie środki bezpieczeństwa zachować

  • Przede wszystkim: nie zostawiaj kluczyków w stacyjce. Jest to pierwsza, podstawowa zasada. 
  • Nie zostawiaj również pilota do garażu w pojeździe. To może ułatwić złodziejom kradzież! Co więcej, w tym przypadku nie jesteś odpowiedzialny tylko za siebie. Wyobraź sobie sytuację, że to Twój pilot pomógł w kradzieży samochodu sąsiada? Okropna sprawa! 
  • Nie zostawiaj otwartych okien i drzwi
  • Nie trzymaj w samochodzie ważnych, wartościowych rzeczy – widok takich może niepotrzebnie skusić złodzieja! Wszystko zabieraj ze sobą. 

Jak chronić się przed kradzieżą parkując samochód przed domem? 

Tutaj oczywiście niezbędne jest pamiętanie o wszystkich krokach z wcześniejszej części tekstu. Czyli: nie zostawiaj kluczyków w stacyjce, upewnij się, że pojazd jest zamknięty (łącznie z oknami!), wartościowe rzeczy zabieraj ze sobą. Warto pamiętać, że złodzieje często obserwują nasz styl życia przed kradzieżą – warto więc parkować wyłącznie w miejscach, z których widzisz swój pojazd. Unikaj ciemnych uliczek! Od czasu do czasu również zmień miejsce, w którym parkujesz – w ten sposób uda Ci się odrobinę zmylić złodzieja. 

ubezpieczenie ac Gdynia

Przede wszystkim jednak pamiętaj o wykupieniu odpowiedniego ubezpieczenia – sprawdź ubezpieczenie ac Gdynia. Zgłoś się do naszego agenta, który z pewnością pomoże Ci dobrać odpowiednią ofertę i dopasuje składkę. Nie wszyscy decydują się na ubezpieczenie AC – to ogromny błąd! Czasem pomimo zachowania wszelkich środków ostrożności i tak możemy paść ofiarą kradzieży. Możemy się ze wszystkich sił starać tego uniknąć, jednak niestety – czasami jest to niemożliwe. 

Ocena

test

Get a Free Quote Today!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]