Pora na kłopot, z którym z pewnością borykał się każdy młody kierowca. Wysokie OC! Ci mniej doświadczeni kierowcy są wręcz przerażeni kwotą, którą przychodzi im zapłacić. Nic dziwnego – jak wiemy, posiadanie samochodu mimo ogromnej wygody, jaką nam zapewnia, nie jest najtańszą sprawą! Ubezpieczenie samochodu, jak wszyscy wiemy, jest jednak niezbędne! 

Czy da się uniknąć zwyżek?  

Wielu kierowców zastanawia się, czy w ogóle możliwe jest, aby nie płacić aż tak wiele. Nie mamy tu jednak zbyt dobrych wiadomości – zniżki zaczynają się wtedy, gdy kierowca skończy 24-26 lat (zależne jest to od Towarzystwa Ubezpieczeniowego). Rzecz jasna – nie jest możliwe, żeby jeszcze młodszy kierowca nie zadbał o ubezpieczenie auta. 

Skąd biorą się wysokie ceny ubezpieczenia?

Dlaczego młodzi kierowcy płacą tak wiele? Przyczyny są dość proste – statystycznie to oni właśnie powodują na drogach więcej wypadków. Wynika to oczywiście z braku doświadczenia, ale również niewiedzy. Inaczej: młodzi kierowcy często nie zdają sobie sprawy z konsekwencji swoich niektórych czynów. 

Co więcej, badania mówią, że to właśnie osoby do 24 roku życia nie widzą nic złego w wypiciu alkoholu zanim wsiądą za kółko. Jest to przerażające – jednak prawdziwe! 

Co ciekawe, większą kwotę zapłaci również posiadacz sportowego samochodu, a także osoba zamieszkująca większe miasta, o gęstszym zaludnieniu. Co jeszcze będzie wpływać na cenę ubezpieczenia? Między innymi krótki okres między zdobyciem prawa jazdy a zarejestrowaniem pierwszego pojazdu. 

Co może pomóc?

Młodzi kierowcy z pewnością skorzystają na tym, że porównają różne oferty. Skontaktuj się z nami – nasz ubezpieczyciel PZU z pewnością pomoże Ci wybrać najlepszą ofertę.  Auto OC i auto AC to z pewnością aspekty, których nie wolno pomijać – cena może być wysoka, jednak nie aż tak, jak dużo kosztować mogą nas wypadki! I to niekoniecznie w finansowej kwestii. 

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą – znajdziesz u nas szereg polis, które dodatkowo uzupełnią ochronę Twojego samochodu. Wychodzimy z założenia, że lepiej dmuchać na zimne – a bezpieczeństwo nasze i naszych najbliższych zawsze powinno być naszym priorytetem. 

Ceny w końcu się obniżą – do tej pory zadbajmy o to, byśmy mogli pochwalić się całkowicie bezszkodową jazdą. Skorzysta na tym i nasz portfel, i nasze zdrowie! Składki ubezpieczenia obniżą się w momencie, gdy młodzi kierowcy przestaną powodować najwięcej wypadków. Zadbajmy więc o to, aby tak się stało! 

Ocena

test

Get a Free Quote Today!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]