Ubezpieczenie na życie powinniśmy mieć tak szybko, jak tylko się da. Oczywiście, będąc osobami dorosłymi, niezależnymi finansowo. Tak samo, jeśli chodzi o ubezpieczenie firmowe — nigdy nie powinniśmy pomijać tego kroku! 

Wielu z nas często bagatelizuje fakt, jak ważne jest posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia. Oczywiście rodzaje zależne są od tego, czego potrzebujemy.

Jakie są rodzaje ubezpieczenia na życie?

Wyróżniamy kilka kategorii ubezpieczeń na życie. Po pierwsze, należy wspomnieć o tym, że ubezpieczenie na życie jest już kategorią ubezpieczeń życiowych. Kolejne to: ubezpieczenia posagowe, czyli te, które w razie potrzeby będą zabezpieczeniem naszych dzieci, rentowe, związane z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym oraz ubezpieczenia chorobowe i wypadkowe. Jeśli masz wątpliwości, co jest ci potrzebne, nie martw się — Twój ubezpieczyciel w Gdyni na pewno Ci pomoże! 

Typy ubezpieczenia na życie

Pierwszym typem ubezpieczenia na życie, jest bezterminowe ubezpieczenie na życie. Polisy te przeznaczone są dla osób między 65 a 75 rokiem życia. Jest często droższe od ubezpieczeń na dłuższy czas. Dzielimy je na dwa rodzaje: ubezpieczenia ochronne i ubezpieczenia uniwersalne. Pierwsze nie posiada elementu oszczędnościowego, jednakże można z niego zrezygnować nie ponosząc większych kosztów. Drugie jest ubezpieczeniem ochronno-inwestycyjnym. Te są bardzo elastyczne. Często nawet możliwe jest, aby zmienić wartość składki! 

Kolejne to: terminowe ubezpieczenia na życie i dożycie. Zadaniem tych jest przede wszystkim bezpieczeństwo Twojej rodziny. Zawierane są na określony termin. Suma ubezpieczenia, która jest gwarantowana, zostaje wypłacana w dwóch przypadkach: śmierci bądź też dożycia aż polisa wygaśnie. Jest bez ryzyka związanego z inwestowaniem w fundusze. 

Kolejnym typem ubezpieczeń jest to terminowe. Jego jedynym zadaniem jest ochrona upoważnionej osoby na wypadek Twojej śmierci. Sądzimy, że jest to ubezpieczenie, na które powinno zdecydować się każde z małżonków — zwłaszcza, gdy posiadają dzieci! 

Ostatnim jest ubezpieczenie posagowe. Związane przede wszystkim z ochroną Twoich pociech! Warunkiem jest wiek poniżej 56 roku życia. Celem tej polisy jest zgromadzenie środków na przyszłość Twoich dzieci. Musimy bowiem myśleć o tym, żeby zapewnić naszym dzieciom jak najlepszą przyszłość. Warto jest więc mieć odłożone pieniądze na ich studia czy też zakup mieszkania! Jak wiadomo, wynajem w Polsce nie należy do najtańszych — warto więc w zapasie mieć coś, na czym Twoje dzieci będą mogły w przyszłości polegać. 

Ocena

test

Get a Free Quote Today!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]