Jeśli zmieniasz pracę, idziesz na emeryturę, rentę lub urlop wychowawczy czy bezpłatny, a przystąpiłeś do ubezpieczenia grupowego, warto rozważyć jego kontynuację z pomocą agencji ubezpieczeniowej w Gdyni! Dzięki temu nie stracisz ani jednego dnia ochrony ubezpieczenia. Czym właściwie jest i czy kontynuacja ubezpieczenia grupowego ma sens, dowiesz się z naszego wpisu!

Na czym polega ubezpieczenie grupowe?

W Polsce ubezpieczenie grupowe pracowników jest bardzo popularne. Bardzo wielu pracodawców proponuje swoim pracownikom przystąpienie do takiego ubezpieczenia. Automatycznie zwiększa to jego atrakcyjność na rynku pracy. Ludzie bardzo chętnie podejmują zatrudnienie w miejscach, gdy pracodawca proponuje pozapłacowe dodatki.

Jakie korzyści mają z ubezpieczenia grupowego pracownicy? Przede wszystkim, ubezpieczenie grupowe pracowników najczęściej ma sporo niższe składki niż indywidualne ubezpieczenie na życie. Niekiedy pracodawca finansuje część lub nawet całość składki pracownikom. W dodatku bardzo często do takiego ubezpieczenia może przystąpić także mąż czy żona pracownika. 

Jak sama nazwa wskazuje, ubezpieczenie grupowe możliwe jest w przypadku grupy ludzi. Ryzyko ubezpieczyciela rozkłada się wtedy na wiele osób i dlatego może zaproponować mniejsze składki. Musisz jednak wiedzieć, że często kwoty świadczeń z ubezpieczenia grupowego są niższe od tych z indywidualnego ubezpieczenia na życie. Warto więc mimo wszystko porozmawiać z agentem ubezpieczeniowym Gdynia i rozważyć zakup także takiej polisy.

Kontynuacja ubezpieczenia grupowego – kiedy możesz skorzystać?

Odpowiedź jest dość prosta – zawsze wtedy, gdy opuszczasz na zawsze lub na długi czas swoje dotychczasowe miejsce pracy. Może to być sytuacja, gdy odchodzisz z obecnej pracy, bo ją zmieniasz. Być może w nowym miejscu pracy również otrzymasz ofertę ubezpieczenia grupowego. 

Pamiętaj jednak, że kontynuacja ubezpieczenia grupowego oznacza, że nie będzie żadnego okresu karencji i w razie czego wypłatę świadczenia otrzymasz natychmiast. Ubezpieczyciele często wyznaczają okres karencji 9 miesięcy w przypadku wypłaty świadczenia z tytułu urodzenia się dziecka. Oznacza to, że jeśli ktoś ubezpieczy się w trakcie trwania ciąży, nie zostanie mu wypłacone świadczenie pieniężne. Gdy zdecydujesz się na kontynuację ubezpieczenia grupowego, takie sytuacje Cię ominą. 

Inne sytuacje, kiedy możesz zdecydować się na kontynuację ubezpieczenia grupowego to np. odejście na emeryturę lub rentę. Jak niskie potrafią być te świadczenia, chyba nikomu nie musimy mówić. Kontynuując ubezpieczenie grupowe, zapewniasz sobie możliwość wypłaty środków w sytuacjach takich jak wypadek czy hospitalizacja. 

kontynuacja ubezpieczenia grupowego

Również wtedy, gdy wybierasz się na urlop wychowawczy lub bezpłatny z jakiegoś powodu, możesz skorzystać z pomocy agencji ubezpieczeniowej Gdynia, gdzie wykupisz polisę, która będzie kontynuacją Twojego ubezpieczenia grupowego. W każdym z tych przypadków zapraszamy do kontaku! 

Ocena

test

Get a Free Quote Today!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]