W tym roku ceny mieszkań znacząco poszybowały w górę. Nic dziwnego – jest popyt, coraz więcej osób decyduje się na kupno lub sprzedaż mieszkania. Prognozy są różne – że ceny w dalszym ciągu będą rosnąć albo że w końcu owa bańka pęknie – i mieszkania w końcu stanieją. 

Niestety – nie da się tego przewidzieć i nawet najlepsi eksperci nie są pewni kilku kwestii. Fakt jednak jest taki, że obecnie sporo osób i kupuje, i sprzedaje mieszkania – warto więc wiedzieć, przed czym się zabezpieczyć. Zaczynamy! 

Polisa po poprzednim właścicielu mieszkania – co robić? 

Zasada jest taka: to towarzystwo ubezpieczeniowe decyduje, czy polisa przechodzi na nowego właściciela, czy nie – chyba że w umowie będzie wyraźny zapis dotyczący tego, że strony zgadzają się na inne rozwiązanie. Ubezpieczenie mieszkania Gdynia jest bardzo, bardzo ważne – należy zatem odpowiednio o tę kwestię zadbać. 

Jeśli masz wątpliwości co do swojego przypadku, skontaktuj się z nami – nasz agent Gdynia Ci pomoże! 

Bierzesz kredyt hipoteczny? Pamiętaj o obowiązkowym ubezpieczeniu na życie 

Jeśli zastanawiasz się nad kredytem hipotecznym niech nie zaskoczy Cię fakt, że wszystkie banki wymagają kilku lat (od 3 do 5, najczęściej 5) obowiązkowego ubezpieczenia na życie. Oscyluje to w granicach 150 zł miesięcznie, doliczone do raty kredytu. 

Wielu klientom się to nie podoba, jednak prawda jest taka, że mogą na tym skorzystać. Oczywiście – nikomu nie życzymy, aby musiał z tego skorzystać, jednak w sytuacji, gdy danej osobie zdarzy się tragiczny wypadek, jej dzieci nie są zmuszone płacić za nieruchomość. Dostaną ją w spadku bez konieczności spłacania kredytu! 

 

Sprzedajesz mieszkanie? Pamiętaj o zaliczce, jak i zadatku 

Obecnie, sprzedając mieszkanie osobie kredytowej możesz poprosić nawet o 10% zadatku. Zadatek jest bezzwrotny, chyba że zgodzisz się na zapis w umowie mówiący o tym, że jeśli dana osoba dostanie odmowę w dwóch lub trzech bankach, zadatek można zwrócić. 

Wielu agentów niechętnie na to przystaje mówiąc, że aby odrzucić wniosek, wystarczy go źle wypełnić. Nie jest to prawda – odmowa nie jest tym samym, co odrzucenie wniosku! 

Nie wszyscy też godzą się na zadatek – dobrą alternatywą, która chroni Twoje interesy jest też 10 czy nawet 20% zaliczki plus określona kwota zadatku. W tym wypadku nie ma mowy o zwrocie zadatku. 

Oczywiście – decyzja będzie zależeć od Ciebie jak i od Twojego doradcy. Jeśli potrzebujesz pomocy w sprawach związanych z ubezpieczeniem majątkowym – zgłoś się do nas! 

Pamiętaj, że oferujemy też wsparcie w zakresie ubezpieczeń OC Gdynia, ubezpieczeń AC i wielu innych. 

Ocena

test

Get a Free Quote Today!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]