Ubezpieczenie samochodu OC i ubezpieczenie AC to dwie różne rzeczy. Rzecz jasna, wytrawni kierowcy wiedzą, czym się różnią, ale dla części społeczeństwa w dalszym ciągu nie jest to oczywiste! Czym więc jest OC? Co to jest AC? Jakie są najważniejsze informacje, jakie powinniśmy na ich temat wiedzieć? Zapraszamy do przeczytania wpisu! 

Ubezpieczenie AC

Ubezpieczenie AC to skrót od autocasco. Jest to dobrowolne ubezpieczenie auta, którym możemy zabezpieczyć nasz pojazd i jego wyposażenie przed kradzieżą, wandalizmem czy innymi zdarzeniami losowymi, jak te związane z działaniami sił natury. Umowę konstruujemy według własnych potrzeb. 

Cena auto AC zależeć właśnie będzie do tego, przed czym chcemy pojazd ubezpieczyć. Nie oznacza to jednak, że za kompleksowe ubezpieczenie samochodu musimy wydać majątek! Skontaktuj się z nami – z przyjemnością Ci pomożemy skonstruować umowę tak, aby spełniała wszystkie Twoje wymagania a przy tym nie wydasz na to ogromnej ilości pieniędzy! 

Ubezpieczenie OC

Auto OC, w przeciwieństwie do AC jest obowiązkowe. Ubezpieczenie OC daje ochronę ubezpieczeniową, gdy sami będziemy musieli pokryć wyrządzoną komuś szkodę. Jeśli spowodujemy wypadek – nie będziemy musieli martwić się o pokrycie szkód z własnej kieszeni. Zrobi to nasz ubezpieczyciel! 

Za nieposiadanie OC można dostać karę już za trzy dni zwłoki! Jest to kwota około 1000 zł. I systematycznie się zwiększa! Nie wolno więc zwlekać w przypadku gdy wiemy, że nasze OC się kończy. 

Ubezpieczenie OC przypisywane jest na pojazd – nie na człowieka. To ważna informacja! Kupując samochód upewnijmy się, jak długo ważne będzie OC. Umowa zazwyczaj obejmuje rok i automatycznie się przedłuża. Co jest ważne – to ubezpieczenie chroni i sprawcę wypadku, i poszkodowanego! Dlatego jest tak ważne. 

Jest jedna, bardzo ważna rzecz! Ubezpieczyciel nie wypłaci pieniędzy, jeśli sprawca wypadku specjalnie wyrządził szkodę lub był pod wpływem alkoholu czy narkotyków. To bardzo istotne! Kolejny powód na to, aby absolutnie nie wsiadać za kierownicę w stanie odurzenia! 

Podsumowując: OC powinien mieć każdy kierowca na wypadek wypadku. AC jest nieobowiązkowe, jednak mocno zalecane! Pomaga szybko pozbierać się po zdarzeniach, na które nie mieliśmy wpływu i zabezpieczyć się finansowo. Skontaktuj się z nami – nasz ubezpieczyciel na pewno z przyjemnością ci pomoże i rozwieje wszelkie wątpliwości dotyczące ubezpieczeń! Pomoże przygotować ofertę, która będzie Ci w stu procentach odpowiadać. 

Ocena

test

Get a Free Quote Today!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]