Rozpoczynając studia wielu studentów nie zdaje sobie nawet sprawy z możliwości dodatkowego ubezpieczenia! Zacznijmy jednak od początku. Jak to jest z ubezpieczeniem zdrowotnym studentów? Do którego roku życia ono obejmuje? Ile ono kosztuje? Czy studenci niestacjonarni również mogą na nie liczyć? Czy studenta ubezpiecza rodzic lub opiekun, czy jest to zupełnie jego obowiązek? Sprawdźmy! 

Ubezpieczenie zdrowotne studenta – podstawowe informacje 

Ubezpieczenie zdrowotne studenta to bardzo, bardzo ważna sprawa! Jak wiemy – rośnie liczba wypadków, zdarzeń losowych, które w następstwie okazują się ogromnym wydatkiem! Dlatego właśnie każdy – student, nie student – powinien o takie zadbać. 

Studenci do 26 roku życia mogą korzystać z darmowego ubezpieczenia zdrowotnego! Co jednak muszą zrobić, aby upewnić się, że są ubezpieczeni? To proste! Wystarczy, że rodzic zgłosi swoje dziecko do ubezpieczenia. Jeśli jednak to nie jest opcją, to uczelnia może zgłosić swojego podopiecznego do ubezpieczenia. Jest jeszcze jedna opcja – to pracodawca studenta może zgłosić pracownika do ubezpieczenia. Drodzy studenci więc – jesteście całkowicie bezpieczni! Jest całe mnóstwo sposobów, aby nie musieć martwić się o swoje zdrowie. Nie jesteś pewien swojej sytuacji? Nie martw się! Zgłoś się do nas – nasz agent Gdynia z przyjemnością Ci doradzi!  

26 lat – i co dalej? 

Warto zaznaczyć, że uczelnia studenta ma wręcz obowiązek objąć go ubezpieczeniem, nawet po ukończeniu magicznego progu 26 lat. Dzieje się tak jednak w wypadku, gdy student nie ma innej możliwości! 

Co w przypadku przerwania studiów? 

Nigdy nie wiemy, jak potoczy się nasze życie – tak samo w przypadku studiów! Ubezpieczenie, o którym wspominaliśmy powyżej chroni studenta jeszcze przez cztery miesiące od skreślenia go z listy. Jednak co dalej? Tutaj warto zastanowić się nad alternatywą – dodatkowym ubezpieczeniem. 

Składki na ubezpieczenia zdrowotne dla studenta nie są z reguły zbyt wygórowanymi kwotami, a w razie potrzeby mogą przynieść wiele, wiele dobrego. Sprawdź ubezpieczenia Gdynia – z przyjemnością pomożemy Ci wybrać najkorzystniejszą ofertę! 

Chcę podjąć pracę – co ze studenckim ubezpieczeniem? 

Warto zaznaczyć, że studenci mogą stracić ubezpieczenie zapewnione przez swoich rodziców w dość prosty sposób – wystarczy, że podejmą pracę (np. tę wakacyjną) albo – rzecz jasna, jak wspomnieliśmy wyżej – zostaną skreśleni z listy studentów. 

ubezpieczenie zdrowotne Gdynia

Jak widać – dodatkowe ubezpieczenie jest bardzo istotne. Zobacz więc, co mamy Ci do zaoferowania! 

Ocena

test

Get a Free Quote Today!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]