Dni stają się coraz bardziej gorące, wakacje już wkrótce, więc ludzie zapominają o wielu rzeczach i oddają się błogiemu lenistwu. Czasami planując wakacje nie mają czasu spojrzeć na bardzo proste rzeczy, zadbać o bezpieczeństwo czy sprawdzić co tak naprawdę obejmuje ich Autocasco, czyli popularnie mówiąc AC?

Przed czym chroni AC?

Udając się np. do agenta Gdynia dowiesz się wszystkiego na miejscu przy bardzo kompleksowej obsłudze. Jednak warto czasami zajrzeć do naszego ubezpieczenia OC, AC i zobaczyć co tak naprawdę ono nam oferuje, aby nie być później niemiło zaskoczonym. 

Tak naprawdę autocasco chroni każdego właściciela auta przed majątkowymi skutkami. W tym rozumieniu jest to zniszczenie auto, jego kradzież czy uszkodzenie. Głównym zadaniem AC jest rekompensacja skutków naprawy auta, kiedy nastąpiło jego całkowite lub delikatne zniszczenie. Często jest to na skutek zawinionego kierującego zdarzeniem czy kolizją. Bardzo często ubezpieczenie auta Gdynia obejmuje również ochronę przed złodziejami auta, jednak trzeba to dokładnie sprawdzić, bo możliwe, że będzie potrzebne wykupienie ryzyka kradzieżowego. 

ubezpieczenia komunikacyjne

Czego nie obejmuje AC?

Przede wszystkim należy mieć świadomość, że większość ubezpieczenia auta  Gdynia jest bardzo podobna, jednak nie zwalnia nas to z obowiązku przeczytania dokładnie regulaminu czy oferowanych usług. Nie możemy mieć później pretensji do nikogo, jeśli w ofercie NNW jest dokładny zapis, że auto holowane jest tylko w obrębie 100 km od zamieszkania, a nam aktualnie zepsuje się ono podczas wakacji w Chorwacji. Trzeba wziąć to pod uwagę, sprawdzić wszystkie możliwe rozwiązania. 

Trzeba jednak pamiętać, że AC przede wszystkim nie będzie działało w momencie kiedy szkodę wyrządziła osoba kierująca autem, ale nie będąca wymieniona jako właściciel w dokumencie ubezpieczenia. AC również nie chroni przed umyślnym rozwaleniem auta czy kiedy kierowca jest w stanie upojenia alkoholowego. Aby otrzymać rekompensatę kierowca wymieniony w dokumencie ubezpieczenia nie może być pod wpływem alkoholu, środków odurzających, substancji psychotropowych czy narkotyków. To absolutnie wyklucza AC. 

Ocena

test

Get a Free Quote Today!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]