Zakup ubezpieczenia to coś, co czeka każdego z nas – bez wyjątku! Mogą być to ubezpieczenia majątkowe, takie jak ubezpieczenia domu, mieszkania, samochodu. Ubezpieczać możemy siebie, rodzinę, współpracowników, całą firmę. Rodzajów ubezpieczeń jest mnóstwo – i od razu pozwolimy sobie podpowiedzieć, że nie warto ich ignorować. Lepiej dmuchać na zimne. Nawet jeśli do tej pory urodzeni byliśmy pod szczęśliwą gwiazdą i do tej pory nic nam się nie stało, nie byliśmy świadkami żadnego wypadku, kradzieży, włamania – nie oznacza to, że nie powinniśmy zadbać o ubezpieczenia Gdynia

Zanim jednak zdecydujemy się na taką usługę, warto wiedzieć, o co pytać! W poprzednim wpisie padły takie pytania jak:

  • warunki ubezpieczenia,
  • kwota składek, 
  • czy ubezpieczenie spełni nasze potrzeby, 
  • czy w ofercie znajdują się jakieś wyłączenia, 
  • kwota składek. 

Jak więc widzisz – dość wyczerpaliśmy temat, ale to nie koniec! Zapraszamy Cię na drugą część pytać do agenta ubezpieczeniowego. 

Zakres ubezpieczenia 

To bardzo ważne pytanie! Często wydaje nam się, że pewne oferty są standardowe. Niestety, nie zawsze tak to wygląda. Dlatego odpowiedni agent ubezpieczeniowy Gdynia z pewnością wskaże Ci, co Twoje ubezpieczenie zawiera. Wszystko powinno zostać dokładnie wytłumaczone, żeby nie było niedomówień! Pamiętaj też, że Twój agent działa już w branży pewnie dobrych kilka lat. Przez to pewne sprawy mogą wydawać mu się oczywiste! Nie zrażaj się więc tylko pytaj. Z pewnością chętnie Ci odpowie i rozwieje wątpliwości! 

Dodatkowe opcje

Co ciekawe, w nie wszystkich polisach ubezpieczeniowych jest możliwość dokupienia dodatkowych opcji! Jeśli więc interesuje Cię coś poza zakresem Twojego ubezpieczenia, warto, abyś spytał agenta, czy taki krok jest możliwy. Być może musisz szukać dalej! 

W jakich sytuacjach ubezpieczenie może nie być wypłacone? 

Jeśli chodzi o tę kwestię – należy o to pytać za każdym razem. Wiele razy dochodzi do różnego rodzaju wypadków, kradzieży, po których okazuje się, że nasze ubezpieczenie wcale nie brało pod uwagę takiej ewentualności! W poprzednim tekście poruszyliśmy już temat wyłączeń, jednakże jest to na tyle istotna kwestia, że pozwolimy sobie o niej wspomnieć raz jeszcze. Wszystkie ustalenia z agentem warto również spisać na kartce papieru – tylko dla pewności! 

agent Gdynia

Jeśli szukasz niezawodnego biura i wiarygodnych agentów ubezpieczeniowych, koniecznie skorzystaj z oferty naszego biura w Gdyni Wiemy, że się nie zawiedziesz! 

Ocena

test

Get a Free Quote Today!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]