Fakt, że ubezpieczenie OC jest w Polsce obowiązkowe, jest wszystkim znany. Ubezpieczenie AC jest natomiast większości znane głównie tylko ze słyszenia. Dlaczego tak się dzieje? Większość zapytanych o brak ubezpieczenia AC osób odpowiada, że to za drogie i nikomu niepotrzebne. Czy tak jest w rzeczywistości? Dokładne ceny i zakres takiego ubezpieczenia poznasz w agencji ubezpieczeniowej Gdynia, ale w tym wpisie postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości! 

Czym właściwie jest ubezpieczenie AC?

Ubezpieczenie AC Gdynia to dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne, które zapewnia wypłatę odszkodowania w przypadku kradzieży pojazdu lub jego wyposażenia, szkód powstałych np. w wyniku pożaru, zarysowania na parkingu, zdarzeń losowych, czynników atmosferycznych czy aktów wandalizmu. Jeśli uszkodzisz samochód z własnej winy, niezależnie od tego, czy szkoda będzie częściowa, czy całkowita, także możesz liczyć na wypłatę pieniędzy z polisy AC Gdynia. 

W naszej agencji agent ubezpieczeniowy Gdynia przedstawi Ci dwie opcje takiego ubezpieczenia – serwisową i optymalną. Jeśli Twoje auto jest użytkowane mniej niż trzy lata, zostanie objęte opcją serwisową. Jeśli jest starsze, będzie to albo opcja serwisowa, albo optymalna, szczegóły poznasz podczas rozmowy z agentem w Gdyni. 

Opcja serwisowa oznacza, że Twój samochód w razie konieczności skorzystania z naprawy, zostanie naprawiony w autoryzowanych sieciach serwisowych, a likwidacja szkód nastąpi przy pomocy oryginalnych podzespołów zamiennych. Opcja optymalna oznacza natomiast, że wartość naprawy Twojego samochodu zostanie oszacowana na podstawie części oryginalnych oraz pomniejszona proporcjonalnie do czasu eksploatacji i w odniesieniu do podzespołów podobnej jakości. 

Czy wykupienie ubezpieczenia AC się rzeczywiście opłaca? 

Jak ze wszystkim – to zależy. Jeśli Twoje auto ma 20 lat, jest niewiele warte i wiesz, że długo już nie pojeździ oraz masz odłożone pieniądze na nowy samochód, być może ubezpieczenie AC Gdynia nie będzie miało sensu. 

Jeśli jednak jest inaczej, najprawdopodobniej odpowiedź jest twierdząca – tak, warto mieć autocasco. Jeśli mimo wszystko się wahasz, zrób rachunek sumienia. Może nie masz garażu i samochód parkujesz pod chmurką w niezbyt ciekawej okolicy? Może często pożyczasz swój samochód innym osobom, np. młodszej siostrze albo synowi? Młodzi kierowcy często są sprawcami kolizji. Gwarancja wypłaty odszkodowania z ubezpieczenia AC pozwoli Ci wtedy spać spokojniej. 

ubezpieczenie AC

Będąc właścicielem nowego lub prawie nowego auta, w ogóle nie powinieneś się wahać. Naprawa nawet najmniejszej drobnostki może zrujnować Twój budżet domowy, lepiej skorzystać z oferty agencji ubezpieczeniowej Gdynia zawczasu.

Ocena

test

Get a Free Quote Today!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]