Wiele osób chcących wziąć kredyt hipoteczny na dom czy mieszkanie martwi się, co będzie, gdy z tą nieruchomością coś się stanie – dotknie ją powódź, pożar czy inne nieszczęście. Aby spać spokojnie, polecamy oczywiście ubezpieczenie domu Gdynia! Zapraszamy po szczegóły!

Ubezpieczenie koniecznie z cesją na bank

Kupiona czy wybudowana nieruchomość w przypadku kredytu hipotecznego jest dla banku zabezpieczeniem na wypadek Twojej całkowitej niewypłacalności czy śmierci. Nic więc dziwnego, że bank również martwi się, co będzie z jego pieniędzmi, gdy Twoja nieruchomość ulegnie zniszczeniu. 

Dlatego też banki przy zawieraniu umowy kredytowej wymagają od kredytobiorcy kupna polisy ubezpieczeniowej na dom czy mieszkanie. Nie może to być jednak zwykła polisa, bo bank nie będzie wówczas odpowiednio zabezpieczony. Powinieneś zawrzeć umowę ubezpieczeniową z tzw. cesją na bank. 

Co to oznacza w praktyce? Wszelkie szczegóły wyjaśni Ci agent ubezpieczeniowy Gdynia, ale wyjaśnimy Ci, na czym to polega w skrócie. Cesja na bank oznacza, że np. w razie całkowitego zniszczenia Twojej nieruchomości, bank otrzyma od ubezpieczyciela odszkodowanie w wysokości wziętego przez Ciebie kredytu.

Czy zawsze wszystkie pieniądze z ubezpieczenia będą trafiać do banku?

Oczywiście, że nie! Wszelkie drobne sprawy, jak na przykład to, że sąsiadka zalała Ci mieszkanie, czy zniszczeniu uległa Twoja elewacja w wyniku silnej wichury, z reguły nie są nawet przez ubezpieczyciela zgłaszane do banku. Zwyczajnie więc zgłaszasz szkodę, ubezpieczyciel rozpatruje Twoją sprawę, przyznaje Ci odszkodowanie, wypłaca środki, Ty naprawiasz szkodę i żyjesz dalej. 

Nie musisz się również obawiać, że spłacasz kredyt już 10 lat, Twój dom w tym czasie zwiększył wartość dwukrotnie i na taką też kwotę go ubezpieczasz, a w razie całkowitego zniszczenia domu bank zabierze wszystkie pieniądze, a Ty zostaniesz bez pieniędzy i bez dachu nad głową. Bank w razie takiej sytuacji może odzyskać jedynie pozostałą do spłaty część Twojego zadłużenia. 

Jak więc widzisz, ubezpieczenie na dom Gdynia często jest nie tylko niezwykle przydatne i dające poczucie bezpieczeństwa, ale i zwyczajnie konieczne. Bardzo często jest to warunek konieczny do zawarcia umowy kredytowej. 

Dlatego też zapraszamy Cię do odwiedzenia agencji ubezpieczeniowej Gdynia, gdzie poznasz wszystkie szczegóły naszej oferty ubezpieczeń majątkowych. Posiadamy w ofercie nie tylko ubezpieczenie na już zamieszkały dom czy mieszkanie, ale także na dom jednorodzinny w trakcie budowy, a nawet na domek letniskowy. 

Ocena

test

Get a Free Quote Today!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]