Większość rodziców dzieci, które wybierają się samodzielnie na ferie, drży o ich bezpieczeństwo. Nie ma się czemu dziwić, szczególnie jeśli to pierwszy tego typu wyjazd dziecka. Możesz jednak zminimalizować swój strach, wykupując dziecku polisę ubezpieczeniową w agencji ubezpieczeniowej Gdynia. 

Pierwszy samodzielny wyjazd Twojego dziecka

Pierwsze kolonie i obozy naszych dzieci potrafią przysporzyć nam wiele stresów. Martwimy się, czy dziecko sobie bez nas poradzi, czy nic nie zgubi, czy mu się nic nie stanie. Nie ma jednak sensu ograniczać dzieci i nie pozwalać im na tego typu wyjazdy. Zapewne Ty sam masz morze dobrych wspomnień z kolonii czy różnego rodzaju obozów, na które jeździłeś w dzieciństwie. 

Dzieci podczas samodzielnych wyjazdów mają szansę na własnej skórze przekonać się, jak wiele rzeczy mają na głowie rodzice, gdy nagle wszelkie codzienne obowiązki spadają na nich. Poza tym przebywanie z rówieśnikami poza szkołą, w bezpiecznych i komfortowych warunkach sprzyja integracji i zacieśnianiu więzi. 

Rozumiemy jednak, że martwisz się o bezpieczeństwo swojego dziecka. Musisz pamiętać, że nie uchronisz go przed całym złem tego świata. W dodatku wszelkie drobne wypadki jak zwichnięcie kostki czy złamanie ręki może się zdarzyć także przed domem lub w szkole, nie masz na to wpływu. Możesz jednak zapewnić swojemu dziecku najlepszą możliwą opiekę i świadczenia po takim incydencie. Umów się na rozmowę z agentem ubezpieczeniowym Gdynia i poznaj wszystkie możliwości.

Jakie ubezpieczenie na samodzielny wyjazd dziecka?

Gdy Twoje dziecko wybiera się na samodzielny wyjazd w ferie, przede wszystkim powinieneś wykupić mu polisę turystyczną. W zależności od wybranego wariantu zakres świadczeń będzie się różnił. 

Podstawowy pakiet obejmuje opiekę medyczną zaraz po wypadku oraz po powrocie do domu, zwrot pieniędzy za leczenie, a także usługi ratownicze i poszukiwawcze. Jeżeli zależy Ci na szerszym zakresie usług, możesz wybrać rozszerzony pakiet ubezpieczenia podróżnego Gdynia. Zapewnia on m.in. transport dziecka do domu, jeżeli zdecydujecie, że nie powinno kontynuować wycieczki z grupą. 

Wycieczki szkolne zazwyczaj zapewniają podstawowe ubezpieczenie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wykupił je dodatkowo. Dzięki temu wiesz, za co płacisz i co dokładnie ono obejmuje. Nasz agent ubezpieczeniowy Gdynia chętnie udzieli Ci wszelkich informacji i wskazówek co do tego, który wariant ubezpieczenia będzie najlepszy dla Ciebie i Twojego dziecka. 

Ocena

test

Get a Free Quote Today!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]