Nie od dziś wiadomo, że na wschodzie trwa wojna. Od wielu, wielu dni Ukraina jest okupowana przez rosyjskiego agresora. Przez to w Polsce wiele cen poszło w górę, a ludzie zaczęli masowo wyrabiać paszporty i dowody w obawie przed tym, że ten stan zawita również do Polski. 

Osoby, które mają więcej majątku starają się w każdy możliwy sposób zabezpieczyć. Ubezpieczenie dla firmy zapewnia im pomoc w przypadku problemów ze zdrowiem, ponieważ w jej skład wchodzi również prywatna opieka medyczna. 

Czy da się ubezpieczyć firmę na wypadek wojny?

Niestety nie. Możemy ubezpieczyć wiele rzeczy, jednak nikt nie jest przygotowany na to, co przyniesie wojna. Jeśli w jej trakcie wszystko, nad czym do tej pory pracowaliśmy zostanie doszczętnie zniszczone, to ubezpieczyciel powinien to pokryć. Jednak jeśli nastąpi taka sytuacja, że większość państwa zostanie zniszczona i stanie w obliczu wojny, to również ubezpieczyciel będzie miał ciężko się podnieść. 

Wojna a ubezpieczenie na życie

Wojna jest straszna, ale można wykupić ubezpieczenie na życie, które da nam prywatną opiekę medyczną, sprawi, że będziemy mieć zagwarantowane miejsce w szpitalu czy chociażby znajdzie lekarza, który będzie w stanie dojechać do domu. Niestety tak samo jak w przypadku firmy, ubezpieczenie na wypadek wojny jest wyjęte z odpowiedzialności ubezpieczyciela. Agent w Gdyni może przedyskutować najlepszą możliwą opcję, jednak nawet śmierć, która jest skutkiem wojny nie podlega ubezpieczeniu, dlatego w tym przypadku warto zabezpieczyć inne dobra. 

W większości ubezpieczeń odpowiedzialność za szkodę powstałą podczas działań wojennych uznaje za niepodlegającą naprawie. Działania wojenne są niestety bardzo nieprzewidywalne, dlatego ubezpieczyciel nie może się podjąć dania takiego słowa. Nie da się ubezpieczyć ryzyka od wojny, nie da się go nawet obliczyć. W wielu warunkach ubezpieczenia definicja wojny to po prostu działania zbrojne z innym państwem lub ewentualnie wojny domowej. 

Jedynie chroniąca nas przed wojną czy chociażby działaniami turystycznymi jest polisa turystyczna w Gdyni, w której takie przypisy mogą się znaleźć. Nie są one jednak dostępne na terenie kraju, w którym jest miejsce zamieszkania. 

Ocena

test

Get a Free Quote Today!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]