Jako przedsiębiorca na pewno zaczynasz zastanawiać się, czy warto ubezpieczyć swój biznes. Bez względu na to czym się zajmujesz jako przedsiębiorca – czy prowadzisz małą, spokojną jednoosobową firmę, czy zatrudniasz już kilkoro ludzi i Twój biznes jest coraz bardziej potężniejszy, to warto wziąć pod uwagę ubezpieczenie firmowe.

Na co może się przydać ubezpieczenie firmowe?

Ubezpieczenie dla biznesu sprawdza się w każdym przypadku. Dzięki temu, że sami możemy wybrać co potrzebujemy ubezpieczyć, to zostaje to doskonale spersonalizowane pod naszą działalność. Przez szkody losowe wielu przedsiębiorców może ponieść straty. Ubezpieczenie dla firmy ma temu zapobiegać. 

Istnieje kilka rodzajów ubezpieczeń:

  • ubezpieczenie techniczne – wszelakie maszyny czy inne sprzęty, które są w naszej działalności można ubezpieczyć. Dzięki temu uchronimy się przed przestojami związanymi z brakiem sprzętu do pracy
  • ubezpieczenie mienia – kradzież czy jakiekolwiek zdarzenie losowe (katastrofy przyrodnicze, powodzie) czy nawet wandalizm może zostać ubezpieczony.  Przedsiębiorca jest wtedy pewien, że nic nie jest w stanie zepsuć jego biznesu.
  • ubezpieczenie gwarancji – dzięki takiemu ubezpieczeniu jest szansa na zredukowanie kosztów związanych z naprawą uszkodzonych przedmiotów czy sprzętów, które sprzedajemy
  • ubezpieczenie komunikacyjne – w ubezpieczeniu dla firmy możemy stworzyć pakiet dla przedsiębiorców, którzy są związani z transportem. Wtedy ubezpieczyciel w Gdyni może przygotować specjalny pakiet OC, AC z dodatkowymi punktami
  • ubezpieczenie pracownicze – ubezpieczenie dla wszystkich osób, które zatrudniają już pracowników w swojej firmie

Dla kogo jest ubezpieczenie firmowe?

Prowadząc małą, jednoosobową firmę, przedsiębiorcy często nie zdają sobie sprawy z tego, że faktycznie mogą potrzebować ubezpieczenia firmowego. Wydaje im się, że są w stanie poradzić sobie ze wszystkim samodzielnie. Skoro sami zarządzają firmą, to będzie potrafili zająć się i kontrolować całą firmą. To jest ogromny błąd, ponieważ ubezpieczenie dla firm jednoosobowych jest równie istotne. Przedsiębiorca nie jest w stanie przewidzieć kradzieży sprzętu czy produktów sprzedawanych, nie przewidzi również wady sprzętu potrzebnego do pracy. Większe firmy, które zatrudniają kilku pracowników również chętnie przystają na ubezpieczenia firmowe – nie tylko ze względu na swoich pracowników, ale również na inne możliwe błędy, które są niezależne od samego szefa. 

Ubezpieczenie firmy to doskonały pomysł dla każdego przedsiębiorcy. Warto dopasować ubezpieczenie do swojego tryby prowadzenia działalności, opowiedzieć o niej agentowi , który dopasuje ubezpieczenie do Twojego biznesu! 

Ocena

test

Get a Free Quote Today!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]