Ubezpieczenie firmy – jakie informacje przygotować, gdy kontaktujemy się z ubezpieczycielem? 

Pandemia po raz kolejny wymusiła na naszym kraju pewne obostrzenia, przez które wiele firm może znaleźć się w trudnej sytuacji. Jeśli więc do tej pory nie interesowały Cię kwestie ubezpieczenia – teraz może być na to ostatni dobry moment! 

Rzecz jasna, szukając odpowiedniego towarzystwa ubezpieczeniowego, warto porównać kilka ofert. Kontaktując się z reprezentantem danej firmy – dla usprawnienia procesu – warto przygotować sobie pewne informacje. Jakie? Zapraszamy do przeczytania wpisu! 

Po pierwsze – podstawowe informacje o firmie

Kontaktując się z ubezpieczycielem, ten po pierwsze upewni się, że jesteś właścicielem firmy, a następnie poprosi Cię o REGON, NIP i nazwę Twojej działalności. Następnie zapyta o ilość zatrudnionych osób, specyfikę działalności, inne ubezpieczenia, które posiadasz. Ubezpieczenia dla biznesu mają odrobinę inną specyfikę niż inne rodzaje! 

Po drugie – opis Twojej działalności

Czym dokładniej się zajmujesz? Czy posiadasz lokal własnościowy, czy wynajmujesz pomieszczenie? Na jaką umowę zatrudniasz pracowników, jeśli ich posiadasz? Jaki jest spodziewany przychód? Jakie są ewentualne zagrożenia, z którymi możesz się zmierzyć? Dokładnie się nad tym zastanów i przedstaw ubezpieczycielowi! 

Po trzecie – wartość sprzętu 

Warto, abyś oszacował wartość sprzętu, który posiadasz, z podziałem na ten przenośny i stacjonarny. Taka informacja z pewnością pomoże agentowi ubezpieczeniowemu dopasować najlepszą ofertę! Nie masz pewności? Nie szkodzi – dobry agent i bez tego sobie poradzi. 

Po czwarte – co chcesz ubezpieczyć?

Zastanów się, czy potrzebujesz ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej (OC) – w wielu przypadkach będzie ono konieczne. Czy posiadasz sprzęt, którego ubezpieczenie jest konieczne? Czy lokal, który użytkujesz jest odpowiednio zabezpieczony? Czy jest prawdopodobieństwo pożaru lub kradzieży? Warto zastanowić się nad ubezpieczeniem od nieszczęśliwych wypadków i ich następstw, niezdolności do pracy czy wszystkich ryzyk. To ostatnie z pewnością jest bardzo wygodne! 

Skontaktuj się z nami

Masz dość szukania, nie wiesz, czego potrzebujesz, potrzebujesz porady? Skontaktuj się z nami. Nasz ubezpieczyciel PZU z pewnością stworzy ofertę, która spełni Twoje wszystkie oczekiwania. Nawet takie, o których nie zdawałeś sobie wcześniej sprawy! Nie zwlekaj – w dobie kryzysu ubezpieczenie Twojej firmy nie może czekać. Już dziś sprawdź, co możemy Ci zaoferować. Zachęcamy do kontaktu! 

Ocena

test

Get a Free Quote Today!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]