Ubezpieczenie mieszkania lub domu to rzecz, której nie wolno nam bagatelizować. Nawet jeśli do tej pory towarzyszyło nam wyłącznie szczęście, nie oznacza, że tak będzie zawsze! 

Zawsze należy dmuchać na zimne i nie pozwalać, aby zdarzały się w naszym życiu sytuacje, którym w prosty sposób można było zapobiec. Lepiej tego unikać! Nie możemy co prawda zapobiec pożarom, powodziom, gradowi i innym zagrożeniom tego typu. Możemy natomiast zapewnić sobie ubezpieczenie, które będzie ogromną pomocą w razie takich przypadków! 

Co obejmuje ubezpieczenie mieszkania lub domu? 

Zazwyczaj są dwa rodzaje ubezpieczenia – tzw. all risk, czyli ubezpieczenie od wszystkiego i również ubezpieczenia od ryzyk nazwanych. Ryzyka nazwane to m.in. te, które wymieniliśmy w pierwszej części tekstu – pożary, powodzie, grad i tym podobne. 

Decydując się na ubezpieczenie all risk, należy dokładnie zapoznać się z tym, jakie są wyłączenia odpowiedzialności. Polisy różnią się między sobą, dlatego za każdym razem warto dokładnie przeczytać ten załącznik! Jakie są przykłady wyłączenia odpowiedzialności? Chociażby w przypadku braku przeglądów technicznych i okresowych, stosowanie rozwiązań niezgodnych z prawem budowlanym czy umyślne działania mające na celu wyłudzenie ubezpieczenia. 

Ubezpieczyciel PZU z pewnością pomoże Ci wybrać polisę idealną do Twoich potrzeb. Zdecyduj, które ubezpieczenie bardziej do Ciebie przemawia – all risk czy ubezpieczenie od ryzyk nazwanych? Pamiętaj, że jeśli o to drugie chodzi, w niektórych polisach będzie ich kilka, w innych – kilkanaście. Odwiedź więc sprawdzoną placówkę i wybierz tę opcję dopasowaną najbardziej do tego, czego sam potrzebujesz! 

Dla kogo przeznaczone są ubezpieczenia mieszkania lub domu? 

Ubezpieczenia mieszkania lub domu skierowane są absolutnie dla każdego właściciela takich nieruchomości, a także dla posiadaczy czy ich użytkowników. Jeśli więc tylko czujemy potrzebę ubezpieczenia – a jak już ustaliliśmy wcześniej, zawsze warto – dobrze jest się zwrócić do odpowiedniej placówki. Odpowiedni agent PZU Gdynia na pewno pomoże Ci w wybraniu idealnej polisy! 

Czy warto zdecydować się na ubezpieczenie? 

Kuchnia, Strona Główna, Wnętrze, Nowoczesne, Pokój

Ubezpieczenie zawsze jest dobrym pomysłem. Czy to ubezpieczenia komunikacyjne, zdrowotne, turystyczne – dobrze jest dmuchać na zimne i być przygotowanym na wszystkie ewentualności. Jest wiele zagrożeń, których niestety nie możemy uniknąć – nie mamy na nie wpływu – z tego względu właśnie warto zapewnić sobie bezpieczeństwo finansowe. 

Ocena

test

Get a Free Quote Today!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]