Pandemia wielu z nas zmusiła do drastycznej zmiany stylu życia. Wiele firm przestawiło się w tryb online, biura są zamknięte albo odwiedzane sporadycznie. Co więcej, cała masa usług dostępna jest z poziomu naszych komputerów – w wielu miastach nie trzeba nawet wybierać się do sklepu, aby zrobić zakupy – wystarczy kilka kliknięć myszką, by wkrótce odebrać zamówione produkty pod drzwiami. 

Co to oznacza? Wiele osób nie korzysta już z samochodów. Dlatego dziś właśnie zastanowimy się, czy takie ubezpieczenie Gdynia – jak NNW mają sens w czasie pandemii. 

Ubezpieczenie NNW – co to jest?

Zacznijmy jednak od wyjaśnienia, czym właściwie jest ubezpieczenie NWW? Jest to polisa, która ma uchronić nas od następstw nieszczęśliwych wypadków. Chroni kierowców, jak i pasażerów w przypadku zagrożenia życia i zdrowia. NNW jest ściśle związane z wypadkami samochodowymi i innymi komunikacyjnymi. 

Kogo chroni NNW? Jak dokładnie działa? 

Jak już wspomnieliśmy – chronieni są i kierowcy, i pasażerowie. Czasem do nieszczęśliwych wypadków może dojść nawet podczas wysiadania z pojazdu, więc NNW ochroni nas wtedy, kiedy jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego, korzystamy z pojazdu i właśnie wtedy dojdzie do wypadku, w którym zagrożone jest nasze życie lub zdrowie. Oczywiście – idealną sytuacją byłoby, gdybyśmy nigdy nie byli zmuszeni z niego korzystać. Jednak jak wiadomo, na drogach możemy być świadkami, jak i uczestnikami różnych zdarzeń, więc warto dmuchać na zimne. 

Jeśli jednak ruch na drodze jest ograniczony, tak jak teraz, możemy zakładać, że i ryzyko jest mniejsze. Nie jest to niestety prawda – ubezpieczenie NNW powinno być podstawą. Nigdy nie wiemy, kiedy może dojść do kolizji, wypadku i fakt, że obecnie na drogach pojazdów jest mniej, nie zmienia zbyt wiele! Złe warunki na jezdni, zmęczenie kierowcy, brak wystarczającego skupienia uwagi – to tylko kilka z czynników, które mogą prowadzić do wypadku. Dlatego odpowiadamy: ubezpieczenie NNW ma sens nawet podczas pandemii! 

Dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą – nasz agent Gdynia pomoże Ci dobrać tę najlepszą. Sprawdź również nasze ubezpieczenia OC, ubezpieczenia AC i cały szereg innych! 

ubezpieczenie oc Gdynia

Ubezpieczenie pojazdu Gdynia zdecydowanie powinno znaleźć się na liście priorytetów każdego kierowcy. Dlatego już dziś skontaktuj się z nami i sprawdź, co możemy dla Ciebie przygotować. Twoje bezpieczeństwo jest naszym priorytetem! A tymczasem – życzymy dużo zdrowia i przede wszystkim, bezpiecznych podróży!

Ocena

test

Get a Free Quote Today!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]