Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe – to wiemy wszyscy. Nie jest natomiast wyłącznie kolejnym obciążeniem dla naszego portfela. Wręcz przeciwnie! Jest to coś, co naprawdę ułatwia wiele spraw i pomaga w kryzysowych sytuacjach. 

W dzisiejszym wpisie postanowiliśmy odrobinę odczarować zagadnienie OC – wyjaśnimy, czym dokładnie jest, co pokrywa, w jakich sytuacjach to właśnie nam pomaga. Miłej lektury! 

Co to jest OC? 

Wyobraź sobie sytuację, w której zmęczony wsiadasz za kierownicę samochodu. Oczywiście – jest to nieodpowiedzialne, ale umówmy się, że w tym wypadku konieczne. Niestety – w trakcie jazdy powodujesz wypadek. I co dalej? Tutaj wkracza Twoje OC – to właśnie dzięki niemu pokryte zostaną wszelkie szkody. Dzięki takiemu ubezpieczeniu nie musisz martwić się o taki wydatek! Choć oczywiście – przede wszystkim zachęcamy do ostrożnej jazdy. 🙂

Co pokrywa OC? 

Już o tym wspomnieliśmy, ale powtórzymy, bo warto, aby to wyraźnie wybrzmiało – jeśli spowodujesz wypadek drogowy czy kolizję, odpowiednie ubezpieczenie OC pokryje wszystkie szkody, jakie wyrządziłeś. Dlatego właśnie jest ono obowiązkowe – w ten sposób zabezpieczony jesteś i Ty, i potencjalny poszkodowany! 

Czy za brak OC można dostać karę? 

Tak – i to niekiedy bardzo wysoką. Jaka jednak by nie była, nie warto do tego dopuścić! Co więcej, za sam brak dokumentu potwierdzającego, że masz wykupioną polisę, możesz otrzymać mandat. Dlatego właśnie taki powinien się zawsze znajdować w naszym schowku. 🙂 

Co jest najważniejsze w polisie? Na co zwrócić uwagę?

Każdy dobry agent ubezpieczeniowy Gdynia przestrzeże Cię przed tym, aby pamiętać, by w polisie OC była ciągłość. Oznacza to, że nie możesz przegapić ani jednego dnia! Każdy zarejestrowany pojazd ma taki obowiązek. Nawet jeśli nie korzystasz ze swojego samochodu, OC musi być aktualne. Nie wolno o tym zapominać! 

Jeśli szukasz ubezpieczenia pogórze, ubezpieczenia OC, ubezpieczenia Gdynia – wiesz, gdzie nas znaleźć! Jesteśmy tu po to, aby Ci pomóc. Jeśli więc potrzebujesz rzetelnych informacji – serdecznie zapraszamy! 

ubezpieczenia pogórze

Pamiętaj, aby regularnie odnawiać ubezpieczenie, znaleźć odpowiednią polisę i agenta, który Ci w tym pomoże. Jest to bardzo ważne i nie wolno tego bagatelizować! Zaufaj nam – wybierzemy dla Ciebie odpowiednią propozycję. Pamiętaj również o możliwości wykupienia prywatnego OC – z tym też chętnie Ci pomożemy, a o tym więcej napiszemy w następnym artykule. Skontaktuj się z nami już dziś – nie ma na co czekać. Czekamy na Ciebie!

Ocena

test

Get a Free Quote Today!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]