Wiele osób decyduje się na wykupienie wycieczki w biurze podróży, ale zazwyczaj są to wycieczki zagraniczne. Często osoby decydują się na zakup takich wycieczek w ofercie first minute, gdzie wydaje się, że wycieczki są tańsze. 

Ubezpieczenie turystyczne i od rezygnacji

Tańsze wycieczki można kupić często na przyszły rok, kiedy oferta zostanie upubliczniona przez biura podróży. Osoby, które decydują się na zakup takiej wycieczki, są prawie pewne, że w danym, zaklepanym terminie na pewno polecą. Jednak często zdarzają się różne odstępstwa, choroby, nieprzewidziane sytuacje jak np. wojna czy przed ostatnie dwa lata – COVID. 

Zmobilizowało to wiele osób, aby kupować dobre ubezpieczenie turystyczne w Gdyni, które mają zwiększone polisy. Co to oznacza? Coraz częściej wykupowane są takie polisy, w których koszty leczenia są większe, jest więcej dodatkowych opcji, których wydatki ubezpieczyciel pokrywa. Wiele osób również decyduje się na zakup ubezpieczenie poza biurem podróży, głównie ze względu na fakt, że są one trochę droższe od takich, zakupionych u przedstawicieli. Niestety, biura podróży również nakładają pewne marże na ubezpieczenia turystyczne. Dlatego warto przejść się do najbliższego przedstawiciela, np. agent w Gdyni, który pokaże różne opcje takiego ubezpieczenia.

Czy rezygnacja jest wpisana w ubezpieczenie turystyczne?

W większości przypadków ubezpieczenie turystycznie nie ma w sobie kosztów rezygnacji. Biura podróży wiedzą, że często zdarzają się różne wypadki przed wylotem, jak choroba dziecka, utrata pracy. Wtedy też należy zrezygnować z wycieczki, nie otrzymując zwrotu kosztów, które zostały poniesione. Do wariantu podstawowego należy wtedy dokupić ubezpieczenie od rezygnacji z podróży. Ta dodatkowa usługa w ramach ubezpieczenia pozwoli bez przeszkód skorzystać z rezygnacji w kilku przypadkach. Trzeba brać jednak pod uwagę fakt, że takie ubezpieczenie również ma swoje dobre i złe strony. Nie wystarczy zadzwonić do biura mówiąc, że zostaliśmy zwolnieni z pracy czy, że dziecko jest chore. Trzeba to wszystko udokumentować, a np. chorobę dziecka poświadczyć zwolnieniem od lekarza (często tyczy się to jedynie chorób zakaźnych) lub informacją ze szpitala. 

Ubezpieczenie turystyczne powinno być zakupione przede wszystkim przez osoby, które wybierają się do krajów bardziej odległych, np. do Turcji, Egiptu, Tunezji. W tamtych miejscach mogą nas spotkać różne choroby, na które nasz układ odpornościowy nie jest przygotowany.

Ocena

test

Get a Free Quote Today!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]