Poruszając się za pomocą samochodu, jesteśmy nie tylko odpowiedzialni za życie i zdrowie własne, lecz także wszystkich innych uczestników ruchu drogowego. Nie każdy kierowca niestety zdaje sobie z tego sprawę. Najważniejszą zatem rzeczą, zaraz po kupnie auta, jest ubezpieczenie samochodu.

Dlaczego tak ważne jest ubezpieczenie?

Poruszając się po mieście nieubezpieczonym samochodem, jesteśmy narażeni przede wszystkim na duże kary pieniężne podczas kontroli drogowej. Aktualnie wynosi ona wysokość dwukrotności najniższej pensji krajowej brutto. Nie jest to mała suma, lecz nie tylko pieniądze są tu najważniejsze. Podczas poruszania się samochodem, jesteśmy narażeni na wszelkiego rodzaju wypadki komunikacyjne. Wiążą się one z dość poważnymi konsekwencjami. W przypadku spowodowania zwykłej kolizji drogowej, pokrywamy koszty naprawy drugiego samochodu z własnej kieszeni. Brak ubezpieczenia auta prowadzi również do konsekwencji, jakim jest pokrycie kosztów leczenia osób, które ucierpiały w danym wypadku drogowym. Nikt świadomie nie powoduje wypadków, lecz nigdy nie wiadomo kiedy może nas spotkać nieszczęście. Warto zatem odwiedzić agenta Gdynia który doradzi nam, jaki wariant ubezpieczeniowy jest dla nas najkorzystniejszy.

Jakie są dodatkowe możliwości?

Podczas dobierania odpowiedniego wariantu ubezpieczeniowego, pracownik firmy prowadzącej ubezpieczenia Gdynia , poinformuje nas o dodatkowych możliwościach wynikających z wyboru danego pakietu. Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, natomiast mamy także możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia auto ac oraz assistance. Assistance jest rodzajem pomocy drogowej, z jakiej możemy korzystać podczas nieszczęśliwych wypadków drogowych oraz ich następstw. Możemy wobec niego liczyć na szybkie holowanie, załatwienie części zamiennych czy nawet pobyt w pobliskim hotelu. To duże udogodnienie dla kierowców, lecz nie często ludzie się na niego decydują. Ubezpieczenie auto ac gwarantuje natomiast ochronę naszego samochodu podczas nie tylko dużych, czy całkowitych zniszczeń samochodu, ale także tych małych. Możemy liczyć na odszkodowanie w ramach drobnego uszkodzenia auta przez nieznanych nam sprawców, a także podczas pożaru samochodu czy kradzieży. To wygodna opcja dla ludzi, którzy nie chcą się martwić, że zostaną bez auta i pieniędzy gdy teraźniejszy pojazd ulegnie zniszczeniu.


Wybierając ubezpieczenie samochodu, warto udać się do dobrego agenta , który pomoże nam dobrać odpowiedni wariant ubezpieczeniowy tak, żebyśmy mogli spokojnie poruszać się po mieście, nie martwiąc się konsekwencjami jakie niesie za sobą brak ważnego ubezpieczenia.

Ocena

test

Get a Free Quote Today!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]