Ze względu na rosnącą liczbę wyjazdów zagranicznych, zwiększa się także zainteresowanie ubezpieczeniami turystycznymi. Po zapoznaniu się z Ogólnymi Warunkami Umowy, klienci często zastanawiają się, czy w danym kraju taka polisa obowiązuje. Nie musisz mieć już wątpliwości – zebraliśmy wszystkie ważne informacje dotyczące ubezpieczeń podróżniczych

Ubezpieczenie turystyczne – które wybrać?

Udając się na wyjazd zagraniczny, warto wykupić ubezpieczenie od nieszczęśliwych zdarzeń losowych, podczas których potrzebna jest fachowa opieka medyczna. Takich zdarzeń jest więcej, niż może nam się wydawać. Z początku na myśl przychodzą tylko poważne wypadki, typu potrącenie przez samochód, lecz jest ich znacznie więcej. Wyjeżdżając do innego kraju, możemy złapać wirusa, z którym nie będziemy w stanie sobie sami poradzić, możemy złamać rękę, czy też być uczestnikiem w wypadku komunikacyjnym. Czasem nawet zwykły ból brzucha, długo utrzymujący się, jest wskazaniem do wizyty lekarskiej. W takich przypadkach zaleca się posiadać ubezpieczenie w podróży. Warto wiedzieć, że ubezpieczenie turystyczne jest czymś innym niż EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Posiadają one znaczne różnice, które warto znać. Aby wybrać najodpowiedniejszą formę dla siebie, warto udać się do Agenta , który pomoże w dopasowaniu oferty.

Ubezpieczenie turystyczne a EKUZ

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego jest podstawową formą ubezpieczenia na terenie krajów Unii Europejskiej bądź Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu. Jest często oferowaną opcją dla turystów, lecz nie posiada ona wielu ważnych punktów w swojej umowie. Ubezpieczenie to obejmuje działania, które są tylko bezpłatnie realizowane przez kraj, w którym chcemy skorzystać z opieki. Czyli nie obejmuje to np. transportu medycznego do docelowego kraju, czy potrzebnej rehabilitacji. Takie opcje oraz inne dodatkowe, możemy liczyć w ubezpieczeniu turystycznym. Ubezpieczenie to ma dużo większy zakres niż karta EKUZ, a ponadto obowiązuje przeważnie na terenie całego świata. Warto przed wybraniem odpowiadającej nam formy ubezpieczenia, zapytać się handlowców ubezpieczeń podróżnych, czy będziemy bezpieczni w danym kraju.

Ubezpieczenie turystyczne – co trzeba wiedzieć

Wybierając ubezpieczenie turystyczne, warto wziąć pod uwagę ryzyko wystąpienia niechcianych zdarzeń zdrowotnych, oraz miejsce docelowe, czyli czy jest to kraj europejski, czy też inny kraj, w którym sytuacja polityczna nie jest bezpieczna. Wszystkie te rzeczy składają się na rodzaj wybieranej polisy oraz jej cenę. Jeśli chcemy ubezpieczyć się od większej ilości rzeczy, typu: pomoc medyczna na miejscu zdarzenia, hospitalizacja, przewóz medyczny, a nawet ewentualny przewóz do kraju. Ubezpieczenie sumuje się od jakości wybranego pakietu, a także długości trwania ubezpieczenia. Koszty takiego ubezpieczenia zwiększają się wraz z odległością położenia kraju od Unii Europejskiej lub EFTA.

Ocena

test

Get a Free Quote Today!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]