Umowa zlecenie przez wielu ludzi nazywana jest umową śmieciową. I trudno jest się temu dziwić — w przeciwieństwie do umowy o pracę, daje pracownikowi niewiele praw! Jest bardzo elastyczna, nie tak bardzo zobowiązująca. Pracodawcy wybierają ją coraz częściej, ponieważ jest wygodna. Większość pracowników nie jest tym faktem zachwycona, choć znajdą się tacy, którym odpowiada „luźniejsza” forma zatrudnienia. 

Jednak jest jedna kwestia, którą pracodawca bezwzględnie musi przestrzegać przy umowie zleceniu, czyli umowie, przy której ponoszą najmniejsze koszty związane z utrzymaniem pracownika. Jest to ubezpieczenie zdrowotne. Pracodawca bezwzględnie musi płacić składki związane z ubezpieczeniem pracownika od dnia zawarcia umowy aż do dnia jej rozwiązania. Oprócz ubezpieczenia zdrowotnego pracownik objęty będzie również ubezpieczeniem emerytalnym i rentowym. 

JAK SIĘ NAJLEPIEJ OCHRONIĆ?

Wiadome jest, że pracując na umowę zlecenie, to rolą pracodawcy jest opłacić składki. Ubezpieczenie zdrowotne jest niewątpliwie priorytetem, jednak jest inny rodzaj, któremu warto się przyjrzeć. 

Jest to ubezpieczenie grupowe w Gdyni. Żeby być wziętym pod uwagę, nie trzeba mieć umowy o pracę — wystarczy zlecenie! Na każdego pracownika odprowadzana jest składka w takiej samej ilości. Zazwyczaj zasady ustalone są z góry. Zapytaj pracodawcę o taką możliwość — w przypadku umów grupowych składka nie będzie duża, ale na pewno warto być chronionym i w ten sposób.

Ubezpieczenie na życie zazwyczaj składa się z dwóch rodzajów umów – podstawowej oraz umów dodatkowych. Pierwsza zazwyczaj będzie stanowić o tym, że pracownik ubezpieczony jest niezależnie od przyczyny śmierci. Umowy dodatkowe są zazwyczaj pakietami: mogą być zdrowotne, szpitalne, wypadkowe czy rodzinne. Są opisane bardzo szczegółowo i oczywiście są zależne od miejsca pracy — każde ma inne zasady. 

GDZIE MOGĘ SIĘ ZWRÓCIĆ W RAZIE WĄTPLIWOŚCI?

Jeśli nie jesteś pewien, czy pracodawca jest wobec ciebie uczciwy i odprowadza składki, lub jak dokładnie wygląda procedura ubezpieczenia na życie czy po prostu masz jakiekolwiek, nawet najmniejsze wątpliwości czy obawy związane ze swoim ubezpieczeniem — nie zwlekaj i skontaktuj się z osobą za to odpowiedzialną. Ubezpieczyciel w Gdyni z pewnością odpowie na wszystkie pytania, doradzi oraz wysłucha. Co więcej, może sprawdzić, jakie składki są odprowadzane i w jakiej ilości. Na pewno rozwieje wszelkie wątpliwości!

Jeśli jesteś pracodawcą lub po prostu zainteresowany tematem ubezpieczeń na życie — również skontaktuj się z agentem. Agent doradzi w wyborze najkorzystniejszego ubezpieczenia grupowego, co więcej, wskaże najlepsze rozwiązania, kierując się przypadkiem Twojej firmy. Rozwieje wątpliwości, wysłucha i pomoże wybrać najlepszą ofertę! Nie zwlekaj – poradź się specjalisty!

Ocena

test

Get a Free Quote Today!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]