Stało się – lato się kończy, już za kilka dni wrzesień! Twoje dziecko pójdzie do szkoły. Niezależnie od tego, czy dopiero rozpoczyna tę przygodę, czy wraca tam po wakacjach, warto zadbać o jego ubezpieczenie NNW, które wykupisz w agencji ubezpieczeniowej Gdynia!

 

Czym jest ubezpieczenie NNW?

Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków to zabezpieczenie na wypadek zajścia nieszczęśliwego wypadku z udziałem Twojego dziecka. W szkole bardzo łatwo o urazy. Na przerwach między lekcjami małe dziecko beztrosko bawiąc się z rówieśnikami, może nabawić się urazu głowy, zwichnięcia czy nawet złamania kończyny. Starsze dzieci co prawda nie hasają już po korytarzach czy szkolnym podwórku, ale np. na lekcjach wychowania fizycznego potrafi być równie dynamicznie. 

Ubezpieczenie NNW zapewnia pomoc nie tylko przy takich urazach, ale także przy oparzeniach, urazach narządów wewnętrznych, poważnych zachorowaniach, czy śmierci. Agent ubezpieczeniowy Gdynia pomoże Ci dobrać ubezpieczenie na miarę Twoich potrzeb.

Jakie świadczenia zapewnia ubezpieczenie NNW?

Zakres ochrony zależy od wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego czy pakietu. Dlatego tak ważne jest, aby skorzystać z pomocy agencji ubezpieczeniowej Gdynia, która pomoże w wyborze odpowiedniej polisy, dostosowanej do Twojej sytuacji.

Wypłata świadczenia może zostać przyznana w różnych sytuacjach, oto kilka z nich: 

  • pobyt w szpitalu,
  • uszczerbek na zdrowiu,
  • zwrot kosztów leczenia, 
  • transport medyczny,
  • rehabilitacja,
  • zwrot kosztów wypożyczenia sprzętu medycznego.

Jak widzisz, zakres ubezpieczenia może być naprawdę szeroki, dlatego warto skorzystać z doradztwa profesjonalistów i zwrócić się o pomoc w wyborze polisy do ubezpieczeń Gdynia

Wybierając konkretne ubezpieczenie warto przeczytać OWU i sprawdzić jakie zdarzenia konkretnie obejmuje, za co może zostać wypłacone odszkodowanie, a także – co jest niezwykle istotne – czy świadczenie zostanie wypłacone również za wypadki poza szkołą, np. na zajęciach pozalekcyjnych czy koloniach.

Ubezpieczenie w szkole czy na własną rękę?

Zapewne kojarzysz, że we wrześniu szkoła oferuje możliwość wykupienia polisy dla swoich uczniów, w wybranym przez dyrekcję towarzystwie ubezpieczeniowym. Czasami w statucie szkoły jest zapis, że dziecko musi posiadać ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. 

Nie ma jednak obowiązku wykupienia akurat tej wybranej przez dyrekcję polisy, rodzice mają pełną dowolność w wyborze towarzystwa ubezpieczeniowego. Do czego gorąco zachęcamy – ubezpieczenie wykupione z pomocą agencji ubezpieczeniowej Gdynia jest skrojone na miarę Twoich potrzeb, dopasowane do sytuacji finansowej i życiowej. 

Ocena

test

Get a Free Quote Today!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]