Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Już za chwilę wielu z nas zasiądzie do wspólnego wielkanocnego śniadania i spędzi czas z rodziną. Nie wszyscy jednak mogą lub chcą spędzić te kilka wolnych dni właśnie w taki sposób. Wiele osób zdecyduje się na bliższy lub dalszy wyjazd. Jeśli i Ty rozważasz zagraniczny wyjazd, koniecznie zgłoś się do agencji ubezpieczeniowej Gdynia, bo karta EKUZ nie wystarczy!

Czym jest karta EKUZ?

EKUZ to Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Uprawnia ona jej właściciela do korzystania z podstawowej opieki zdrowotnej w krajach Unii Europejskiej oraz EFTA. Na jej podstawie możesz uzyskać leczenie, które jest niezbędne, ale nieplanowane. Co ważne, zakres leczenia jest tożsamy z zakresem ubezpieczenia publicznego obywateli danego państwa. Oznacza to, że jeśli oni muszą płacić za jakiś zabieg czy wizytę u lekarza, i Ty za nią zapłacisz. 

Ubezpieczenie, które posiadasz dzięki karcie EKUZ zazwyczaj nie pokrywa na przykład kosztów ratownictwa. Jeśli więc wybierasz się na przykład na swoją wycieczkę w góry, osobne ubezpieczenie podróżne to punkt obowiązkowy do załatwienia przed wyjazdem. Gdy wybierasz się gdzieś na Wielkanoc, masz jeszcze trochę czasu na załatwienie formalności, które w przypadku agencji ubezpieczeniowej Gdynia są szybkie i bezproblemowe. 

Karta EKUZ nie zapewni też zwrotów kosztu Twojego powrotu do domu w razie poważnego zachorowania. Będziesz więc musiał spędzić czas leczenia i rekonwalescencji w obcym kraju albo sam pokryć taki koszt. A musisz wiedzieć, że koszty transportu medycznego potrafią być horrendalnie wysokie. 

Jak więc widzisz, posiadanie karty EKUZ nie zagwarantuje Ci pokrycia wszystkich wydatków związanych z leczeniem i zdrowieniem. Właśnie dlatego polecamy Ci spotkanie z agentem ubezpieczeniowym Gdynia w celu zakupienia ubezpieczenia turystycznego. 

Ubezpieczenie Wojażer w ubezpieczenia Gdynia

Ubezpieczenie podróżne Wojażer to gwarancja spokoju ducha podczas wszelkiego rodzaju wyjazdów urlopowych. Gwarantuje ochronę od momentu wyjścia z domu aż do powrotu do niego. W zależności od wybranego przez Ciebie wariantu możesz rozszerzać zakres ochrony ubezpieczeniowej. 

ubezpieczenie turystyczne Gdynia

Podstawowy pakiet ubezpieczenia turystycznego Gdynia obejmuje opiekę medyczną, transport, tłumacza, a także opiekę po powrocie z podróży czy zwrot pieniędzy za leczenie oraz usługi poszukiwawcze i ratownicze. W agencji ubezpieczeniowej Gdynia możesz wybrać także Pakiet Rozszerzony, Pakiet Rodzina lub Pakiet Dziecko/Osoba niesamodzielna. W celu poznania szczegółów zachęcamy do spotkania z agentem ubezpieczeniowym Gdynia.

Ocena

test

Get a Free Quote Today!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]