Już za kilka dni w szkołach wybrzmi pierwszy w tym roku szkolnym dzwonek. Część dzieci czeka na ten dzień z utęsknieniem, części jawi się to jako zło konieczne. Jest jednak jedna rzecz, którą lubią niemal wszystkie dzieci – wycieczki szkolne! Rodzice lubią je nieco mniej, bo nie dość, że ich ceny potrafią zwalać z nóg, to jeszcze kosztują sporo stresu. Zapewnij sobie odrobinę spokoju i wykup polisę w agencji ubezpieczeniowej Gdynia!

Nauka samodzielności

Wycieczka szkolna to znakomita okazja do nauki samodzielności i zaradności dla Twojego dziecka. Przygotuj wspólnie z nim listę potrzebnych rzeczy, a następnie pozwól mu spakować się samemu. Jeśli boisz się, że mimo listy coś pominie, zabawcie się w kontrolę zawartości bagażu – dzięki formie zabawy, Ty sprawdzisz, czy dziecko na pewno wszytko ma, a ono nie poczuje się zranione, że w nie nie wierzysz. 

Jeśli posiada już telefon komórkowy, przypomnij mu, aby zawsze miał go przy sobie, i aby zawsze był naładowany. Zadbaj też o to, żeby numery kontaktowe do Ciebie i drugiego rodzica były wpisane pod pozycją ICE – na wszelki wypadek. Jeśli Twoje dziecko ma tendencję do zapominalstwa i gubienia rzeczy, rozważ zakupienie ubezpieczenia bagażu. 

Wszystko się może zdarzyć

Jeśli pamiętasz własne wycieczki szkolne czy kolonie, zdajesz sobie sprawę, że okazji do złamania ręki czy skręcenia kostki, zazwyczaj na nich nie brakuje. Zdarza się, że po takim urazie potrzebna jest rehabilitacja czy wypożyczenie sprzętu medycznego. Koszty takich sytuacji potrafią przerosnąć nawet rodziny z dużą poduszką finansową. 

Warto zawczasu zabezpieczyć się na taką ewentualność i wykupić dziecku w agencji ubezpieczeniowej Gdynia ubezpieczenie NNW. Nawet jeśli Twoje dziecko posiada takie ubezpieczenie zakupione za pośrednictwem szkoły, wskazane jest, aby wykupić dodatkowe na własną rękę. Szkolne ubezpieczenia zazwyczaj mają niskie kwoty wypłacanych świadczeń. 

Jest jeszcze jedno ubezpieczenie, które często może uratować budżet domowy – ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Jeśli Twoje dziecko zniszczy jakiś wartościowy przedmiot lub w wyniku wypadku spowodowanego przez nie, ktoś dozna uszczerbku na zdrowiu, taka polisa pokryje koszty ewentualnego odszkodowania. To opcja dająca niezwykły spokój ducha, szczególnie rodzicom tych najbardziej żywiołowych dzieci. 

Wycieczka za granicę

Jeśli Twoje dziecko ma wziąć udział w wycieczce zagranicznej, koniecznie wykup mu ubezpieczenie turystyczne. Podstawowy pakiet ubezpieczenia turystycznego obejmuje: opiekę medyczną, usługę transportu, pomoc tłumacza, opiekę po powrocie z podróży, zwrot pieniędzy za leczenie oraz usługi poszukiwawcze i ratownicze. Warto je mieć, dlatego skorzystaj z pomocy agenta ubezpieczeniowego Gdynia. 

Ocena

test

Get a Free Quote Today!

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]